Українські НПЗ у 2011 році завантажені на 34% при світовому показникові 81,5%

10 листопада 2011 в 11:49
Українські НПЗ у 2011 році завантажені лише на 34%, при тому, що у світі цей показник становить 81,5%. Про це у четвер, 10 листопада, заявила віце-президент з продажу, трейдингу і логістики «ТНК-BP Коммерс» Олена Алєксєєва, виступаючи на Третій міжнародній конференції Petroleum Ukraine 2011 в Києві.

За її словами, низький рівень завантаження українських заводів пов'язаний із недостатньою підтримкою держави: «Роль держави у регулюванні нафтової галузі є дуже важливою. Ні для кого не секрет, що переробка у країнах Митного союзу (Росії, Білорусі та Казахстані) субсидується державою шляхом встановлення різних вивізних мит на нафту і окремі нафтопродукти. У результаті ринки цих країн повністю забезпечуються за рахунок власної переробки».

О.Алєксєєва відзначила, що у країнах ЄС уряди регулюють нафтопереробку через різні механізми, приділяючи ключову увагу питанням якості та однакових конкурентних умов для всіх учасників ринку. Це дає можливість нафтопереробникам планувати інвестиції, розвивати всі наявні потужності.

В Україні ж, по-перше, не створено рівні умови для всіх учасників ринку, по-друге, немає стимулів для підвищення якості нафтопродуктів через продовження термінів дії старих стандартів (Євро-2, Євро-3), вважає О.Алєксєєва. Окрім того, за її словами, у країні відсутні ринкові механізми ціноутворення.

«Росія доволі успішно реалізувала біржовий проект, 15-20% нафтопродуктів продається на біржі, таким чином, існують об'єктивні ринкові індикатори. В Україні об'єктивних цінових індикаторів немає», - відзначила О.Алєксєєва.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...