Топ Новини

Українська влада підписала в Давосі угоду з Shell про видобуток сланцевого газу

24 січня 2013 в 20:42

Сланцевий газ на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях буде видобувати корпорація Shell. Українська влада розраховує на 8-10 мільярдів кубометрів на рік.

Shell
Сланцевий газ видобуватиме корпорація Shell

У Давосі у присутності президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте підписано угоду між компанією Shell і компанією "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях.

З української сторони угоду підписав міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Звертаючись до прем'єр-міністра Нідерландів, Янукович підкреслив, що зараз він був свідком прекрасної події. "Ми стали близькими людьми, майже родичами, тепер у нас є спільна відповідальність. Ми сьогодні народили нову справу", - зазначив президент України. Він зауважив, що сьогодні прекрасний привід сказати, що відносини двох країн і компанії Shell, штаб-квартира якої знаходиться у Нідерландах, будуть лише розвиватися.

- Екологи визнали Shell і Goldman Sachs найгіршими корпораціями року

У свою чергу Рютте дав високу оцінку компанії Shell, зауваживши, що вона хоч і була заснована дуже давно, але підтримує новітні технології розвитку та інвестує в різних країнах цікаві та перспективні проекти.

Перед підписанням угоди в інтерв'ю журналістам президент зазначив, що ця угода є вигідною для України.

"Вигідна, тому що це інвестиції, вигідна, тому що за рахунок цих інвестицій ми будемо збільшувати власний видобуток газу, вигідна, тому що ми будемо створювати нові робочі місця, вигідна, тому що ми будемо піднімати рівень економіки і за рахунок цього будемо збільшувати дохідну частину бюджету", - сказав Янукович.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів схвалив проект угоди про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V. і "Надра Юзівська".

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що промислова розробка Юзівського родовища може за 10 років дати Україні додатково 8-10 мільярдів кубічних метрів газу на рік.

Читайте також:

Кабмін нарешті дав "зелене світло" угоди з Shell з видобутку газу

Кабмін спростив доступ іноземних компаній до видобутку нафти в Україні

"Свобода" намагається не дати Shell видобувати сланцевий газ на Юзівській площі

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...