Україні вигідніше споживати вугілля при ціні на російський газ у 6, - Азаров

13 січня 2012 в 08:57
При вартості російського газу $416 за 1 тис. куб м Україні вигідніше використовувати вугілля в якості палива, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
azarov_ugol_gas.jpg
- колаж ZN.UA

"Якщо говорити про використання вугілля замість газу, коли газ коштує 6, як він зараз і коштує, використовувати вугілля доцільно і економічно виправдано. Але якщо вартість газу знизиться, і буде, наприклад, 0, то використовувати вугілля стає, у порівнянні з газом, неефективно", - сказав він журналістам після церемонії відкриття дороги "Київ-Ірпінь" у п'ятницю, 13 січня.

Прем'єр зазначив, що Україна поставила перед собою завдання дуже серйозно скоротити цього року споживання дорогого російського газу. Вже було проведено відповідну нараду, розписано, хто за що відповідає "і робота пішла по повній програмі".

М.Азаров нагадав, що у 2010-2011 рр. уряд серйозно займався розвитком вугільної промисловості і в минулому році країна вийшла на профіцит вугілля у 5 млн тонн.

За словами прем'єра, Україна ставить перед собою завдання, там де можна - перейти на власне паливо: на вугілля або альтернативні джерела (на початку осені президент Віктор Янукович розпорядився зняти Україну з «газової голки» Росії).

У той же час М.Азаров підкреслив, що Україна має намір і далі продовжувати перемовини з російською стороною щодо зниження ціни на газ. "Ми, з одного боку, наполегливо ведемо перемовини з російськими партнерами, а з іншого боку - готуємо країну до того, щоб вона витримала таку ціну на газ", - сказав прем'єр.

Як заявляв раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м у 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енергоефективності.

11 січня Ю.Бойко у черговий раз заявив, що Україна практично в два рази - з 52 до 27 млрд куб. метрів - скорочує закупівлю природного газу у Росії. При цьому «Газпром» наполягає, що це всього лише «одностороннє рішення України», і про зниження обсягів постачань не може бути й мови.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...