Топ Новини

Україні саме час розвивати альтернативну енергетику, - експерти

23 серпня 2012 в 10:19
Розвиток відновлювальної енергетики в Україні та посилення власної енергонезалежності є неминучим, якщо країна прагне підвищити економічні показники і вийти на рівень розвитку своїх європейських сусідів.
solar_energy.jpg
ngpowereu.com

Світовий експерт в галузі енергетики, творець системи «зеленого тарифу», депутат парламенту Німеччини Ханс-Джозеф Фелл (Hans-Josef Fell) вважає, що саме завдяки інтенсивному розвитку енергетики на поновлюваних джерелах Україна може значно підвищити темпи розвитку власної економіки, а також посилити енергонезалежність від зовнішніх постачальників традиційних енергоресурсів.

"Розвиток відновлювальної енергетики в Україні та посилення власної енергонезалежності є неминучим, якщо країна прагне підвищити економічні показники і вийти на рівень розвитку своїх європейських сусідів. Як показує практика - інвестування у стійку енергетику сьогодні є одним із пріоритетних напрямів, як на стабільних, так і на тих ринках, що розвиваються", - сказав він під час візиту до України.

Реалізація інфраструктурних проектів у сфері альтернативної енергетики, за словами Х.Фелла, дозволила б надати потужний імпульс розвитку машинобудування, сільського господарства, забезпечити існуючі підприємства замовленнями, створити абсолютно нові виробництва і безліч додаткових робочих місць.

Директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Нвер Мхітарян переконаний, що розвиток зеленої енергетики вигідно державі як економічно, так і політично, оскільки буде зближувати країну з Європейським союзом.

Стимулювання розвитку зеленої енергетики передбачено в одній з директив Євросоюзу, яку Україна зобов'язалася імплементувати зі вступом до Європейського Енергетичного співтовариства.

"Згадаю тільки один прогнозний техніко-економічний показник від зростання використання енергії відновлюваних джерел: надходження коштів до державного бюджету у вигляді податку на прибуток за 2011-2030 рр.. прогнозується в обсязі 158 млрд. грн., а до2055 р. - 860 млрд. грн . Крім того, надходження до бюджетів усіх рівнів зростуть за рахунок нарахувань на заробітну плату, орендних платежів, компенсацій за запобігання шкідливих викидів і т.д. Це об'єктивно вигідний шлях", - сказав професор.

Альтернативна енергетика в Україні останні півтора року розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на поновлюваних джерелах енергії і реалізують електроенергію за "зеленим" тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111.

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергосбереження Микола Пашкевич повідомив, що  в 2011 році встановлені потужності електростанцій на поновлюваних джерелах за рахунок реалізації великої кількості проектів подвоїлися, а виробництво електроенергії такими об'єктами зросло з 240 млн кВт-год у 2010-му до 330 млн кВт-год в 2011-му. При цьому в нинішньому році вироблення екологічно чистої електроенергії ВЕС, СЕС і малими гідроелектростанціями, за прогнозами агентства, досягне 1 млрд кВт-год.

Лідером з використання поновлюваних джерел енергії в країні є Крим завдяки інтенсивному розвитку на півострові сонячної енергетики. У першому півріччі майже третина виробленої тут електроенергії припала на енергію сонця і вітру. Побудовані головним чином в кінці минулого і початку нинішнього року фотоелектричні станції в січні-червні 2012 року збільшили вироблення електроенергії в 32 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року - до 144 100 000 кВт-год

Такий значний приріст дозволив довести частку відновлюваних джерел у загальному обсязі виробництва електроенергії до рекордних для України 29% навіть незважаючи на те, що вироблення електроенергії вітроелектростанціями Криму в першому півріччі скоротилося на 1,7% - до 23,1 млн кВт-год. В цілому ж виробництво електроенергії на півострові в звітному періоді зросло на 36,3% - до 577 700 000 кВт-год, що дозволило знизити імпорт електроенергії з материка, а також значні втрати, що супроводжують такий імпорт через необхідність передачі електроенергії на великі відстані.

Читайте також:

МЕА: Лідерство у відновлюваній енергетиці буде переходити від розвинених країн до нових гравців

Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?

Німеччина виробила чверть електроенергії з відновлюваних джерел

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...