Топ Новини

Україні необхідно кардинально змінити енергетичну політику - глава Держенергоефективності

9 липня 2012 в 12:23
Голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження переконаний, що без кардинальної зміни векторів енергетичної політики Україна зациклиться на небезпечній і неефективній енергетичній системі.
vetroenergo_elektro_electro_DSC00918.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україні необхідно кардинально змінити енергетичну політику, сфокусувавшись на енергоефективності, енергозбереженні та відновлюваних джерелах енергії, а не на задоволенні зростаючого попиту на енергоносії за рахунок розвитку традиційної енергетики, вважає голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.

«Я переконаний, що без кардинальної зміни векторів енергетичної політики Україна зациклиться на небезпечній і неефективній енергетичній системі», - сказав у Києві в понеділок під час громадських слухань, присвячених обговоренню проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

Говорячи про альтернативну енергетику, Пашкевич зазначив, що оприлюднений Міністерством енергетики та вугільної промисловості документ, встановлює обмеження, а не можливі орієнтири розвитку даної галузі. Фактичні темпи розвитку відновлюваної енергетики, за його словами, в рази випереджають показники, закладені в енергостратегії.

Українські та іноземні інвестори, за словами глави Держенергоефективності, до 2015 року планують побудувати і ввести в експлуатацію понад 1,5 ГВт в сегменті вітроенергетики, як мінімум 1 ГВт - в сегменті сонячної енергетики, 150 МВт - в сегменті малої гідроенергетики, а також більше 150 МВт в сегменті електрогенерації з біомаси і біогазу.

«Відновлювані джерела енергії вже грають центральну роль в посиленні стабільності та енергетичної безпеки в усьому світі. Їхнє значення у найближчі десятиліття буде тільки зростати», - додав Пашкевич.

У громадських слуханнях з обговорення енергостратегії, організованих Асоціацією учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України, окрім представників Держенергоефективності, також взяли участь голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, директор Асоціації відновлюваної енергетики «Альтернатива» Віталій Ковач, координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко, а також керівники компаній-учасників ринку.

Як повідомлялося, Міненерговугілля місяць тому оприлюднило проект оновленої енергостратегії. Документ містить скромні орієнтири розвитку відновлюваної енергетики. Так, до 2020 року частка електроенергії з поновлюваних джерел в загальному обсязі виробництва повинна зрости до 1,7%, а до 2030 року лише до 4,6%. Чинна редакція Енергетичної стратегії України на період до 2030 року була розроблена в 2005 році і схвалена Кабінетом міністрів у 2006-му.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...