Україні на три місяці заборонили торгівлю квотами за Кіотським протоколом

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Для України на три місяці припинено торгівлю квотами за Кіотським протоколом.

За інформацією Національного екологічного центру України, попереднім рішенням Комітету виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату для України, припинено можливість міжнародної торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження.

Також комітет попередньо визнав, що Національний кадастр антропогенних викидів України не відповідає міжнародним вимогам.

Екологи зазначають, що причиною такого рішення став звіт експертів ООН, які перевіряли національний кадастр за 2008 рік. «У звіті було представлено основні зауваження до українського кадастру: недостатня прозорість системи обліку викидів парникових газів, прогалини в обліку викидів у сфері лісового господарства та землекористування, відсутність енергетичного балансу України. Щодо низки джерел викидів відсутні або названі конфіденційними деякі дані. Експерти ООН вважають, що національна система обліку викидів і поглинання парникових газів не досить прозора, послідовна, повна і точна, як того вимагають міжнародні правила», - йдеться в повідомленні.

Подальша доля торгівлі квотами та проектів спільного впровадження для України буде вирішена в жовтні цього року.

«Якщо у жовтні комітет прийме остаточне рішення, що український кадастр не відповідає міжнародним вимогам, тоді серед можливих варіантів розвитку подій буде зупинка українського реєстру на більш тривалий термін, що робить неможливою дію гнучких механізмів Кіотського протоколу: торгівлі квотами та проектів спільного впровадження», - йдеться в повідомленні.

Координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька зазначила, що проблема з українським кадастром виникла через відсутність системи збору і перевірки даних про викиди у всіх секторах економіки.

За її словами, дані про викиди записуються на основі статистичних даних, ніхто не перевіряє, чи відповідають дані фактичним викидам.

Експерти ООН відзначили, що стосовно 17 промислових процесів дані про викиди або відсутні, або конфіденційні. «Причому кількість конфіденційних даних зросла з минулого кадастру. Це ще більше погіршує облік викидів парникових газів», - сказала вона.

Нагадаємо, у 2009 році Україна уклала декілька угод з державними органами і корпораціями Японії та Іспанії щодо продажу квот на викиди парникових газів на загальну суму 319,9 млн євро.

Генпрокуратура 20 грудня минулого року пред'явила екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко звинувачення в тому, що вона на посаді голови уряду, «діючи умисно, з особистих інтересів», прийняла рішення «про використання частини коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення, на покриття витрат держбюджету України, перш за все зобов'язань з виплати пенсій».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі