Топ Новини

Україні можуть загрожувати штрафи від "Газпрому" від ,7 млрд до ,7 млрд

23 листопада 2012 в 14:59
Якщо виходити з найгіршого для української сторони сценарію, штраф, який «Газпром» може вимагати від НАК «Нафтогаз України», може досягти $2,7 млрд в 2012 році і $3,8 - $5,7 млрд в 2013 році.
gaz_truba.jpg
gazprom.ru

Претензії «Газпрому» до НАК «Нафтогаз України», за попередніми розрахунками, в 2012 році можуть досягти ,7 млрд у разі, якщо «Нафтогаз» імпортує лише 27 млрд куб. м, а не 33,28 млрд. куб. м (допустима мінімальна кількість газу, виходячи з чинного контракту). Тобто недобір може скласти 6,28 млрд. куб. м газу.

Про це в статті для ZN.UA пишуть Данило Курдельчук, заслужений юрист України, президент Укрінюрколегії, і Олександр Малиновський, партнер «Грант Торнтон Україна».

Щодо можливих штрафів за недобір вже в наступному, 2013 році, то при скороченні імпорту газу до 24,5 млрд куб м (про що нещодавно оголосив міністр Бойко), штраф може скласти близько ,8 млрд (при недоборі в
8,78 млрд. куб. м).

Великі позовні претензії «Газпром» зможе пред'явити «Нафтогазу», якщо буде імпортовано тільки 20 млрд куб. м (такого розвитку подій не виключив заступник голови правління «Нафтогазу» Вадим Чупрун). У такому разі штраф загрожує в розмірі близько ,7 млрд.

Сума можливого штрафу розрахована, виходячи з ціни 0 за 1 тис. куб. м газу.

Якщо такі плани (скорочення імпорту російського газу - ред.) будуть втілені в життя, то очевидно, що «Газпром» пред'явить «Нафтогазу» претензії з оплати невідібраного в 2013 році обсягу газу згідно з положенням «бери або плати» контракту (якщо тільки «Нафтогаз» і «Газпром» за взаємною згодою не врегульовуючи питання, пов'язані зі зменшенням обсягу відбору газу), резюмують юристи.

Азаров: Україні нічого боятися штрафів Росії за недобір газу: «є певні домовленості»

Разом з тим, уточнюють експерти, в поточному році імпорт в Україну російського газу, за умови збереження темпів відбору газу на рівні хоча б 2011 року, може перевищити обсяг, який Україна повинна сплатити в будь-якому випадку - 33,28 млрд. куб. м (допустима мінімальна кількість газу, виходячи з чинного контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках, укладеного між «Нафтогазом» і «Газпромом» 19 січня 2009 року). Це автоматично знімає питання виставлення «Газпромом» штрафу «Нафтогазу».

Нагадаємо, що за даними Держстату, за підсумками дев'яти місяців в Україну імпортовано
24,6 млрд куб. м (причому призначеного як для «Нафтогазу», так і для компанії Ostchem Holding Limited).

Докладніше читайте в статті "Бери або плати': Брати чи не брати" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Ющенко лякає Україну мільярдними штрафами від «Газпрому»

«Газпром» подасть до суду? Чекаємо! (Аналітика)


«Газпром» може подати до суду на Україну за скорочення закупівель газу

Ющенко лякає Україну мільярдними штрафами від «Газпрому»

Україна готова до «газового» суду з Росією, - Бойко

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...