Україні можуть дозволити продавати квоти за Кіотським протоколом вже в березні

10 лютого 2012 в 19:58
З України можуть зняти заборону на продаж квот з викидів парникових газів відповідно до Кіотського протоколу вже в березні 2012 року.
kyoto_Eco_trubi_ecology_ecologiya_dim.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У п'ятницю, 10 лютого, в Бонні пройшла 18-а зустріч підрозділу із забезпечення дотримання Кіотського протоколу, на якій було розглянуто питання відновлення статусу відповідності України вимогам Кіотського протоколу.

Як повідомив ZN.UA по телефону міжнародний експерт, глава наглядової ради Фонду цільових екологічних інвестицій Олексій Хабатюк, який брав участь у засіданні, «члени підрозділу дали високу оцінку прогресу, досягнутому Україною у забезпечені відповідності  встановленним вимогам щодо звітності про викиди парникових газів».

З його слів, зазначалося, що «звіт міжнародних експертів з розгляду кадастру надає чітку відповідь: на цей час Україна належним чином виконує всі вимоги Кіотського протоколу щодо звітності».

О.Хабатюк повідомив, що згідно з процедурою члени комітету запросили для консультації експертів, які брали участь у перевірці кадастру за 1990-2009 рр. і вирішили оприлюднити своє рішення про відновлення статусу відповідності України вимогам КП на наступній зустрічі підрозділу в березні.

Нагадаємо, що з 12 жовтня 2011 участь України в міжнародній торгівлі викидами була тимчасово призупинена через порушення правил звітності про викиди парникових газів за 1990-2008 рр. згідно з Кіотським протоколом. Зокрема йшлося про недостатню здатність національної системи оцінки викидів парникових газів забезпечити якісну підготовку кадастру парникових газів за період 1990-2008 років.

Водночас, у жовтні 2011 року міжнародні експерти дали позитивну оцінку кадастру за 1990-2009 рр., який був підготовлений за участю експертів Фонду цільових екологічних інвестицій у 2010-2011 рр. Документ пройшов розгляд без зауважень, що дозволило вже в січні 2012 року після оприлюднення звіту подати заявку на відновлення статусу відповідності вимогам Кіотського протоколу.

Читайте також

Вчені сумніваються в негативному ефекті парникових газів

Канада виходить з Кіотського протоколу

На конференції в Дурбані домовилися продовжити Кіотський протокол до 2020 року

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...