Україні потрібно провести реформи більш радикальні, ніж ті, що пропонує МВФ - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні потрібно провести реформи більш радикальні, ніж ті, що пропонує МВФ - експерт Савченко виступає за значне зменшення податкового тиску © e.kryzhanivsky / Depositphotos
В результаті реформ прибутковість бізнесу в Україні має бути в три-чотири рази вищою, ніж в стабільних країнах.

Україні потрібно провести реформи більш радикальні, ніж ті, що пропонує в рамках співпраці Міжнародний валютний фонд, причому, у більш короткий термін.

Про це пише у своїй статті для DT.UA Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу.

На його думку, в результаті реформ прибутковість бізнесу в Україні має бути в три-чотири рази вищою, ніж в стабільних країнах.

"Потрібна така прибутковість, яка спонукає український і іноземний бізнес працювати в Україні, незважаючи на величезні ризики… Очевидно, що головним фактором збільшення прибутковості бізнесу і інвестицій є зменшення податкового тиску. Податкову систему треба спростити, а самі податки радикально зменшити. За моїми розрахунками, податковий прес треба зменшити приблизно на 10% ВВП, а це означає, що і державні втрати необхідно зменшити на 10% ВВП. Отже, почати необхідно з радикального зменшення частки ВВП, що перерозподіляється через бюджет та соціальні фонди (не більше 45% ВВП)", - йдеться у статті.

Читайте також: Основні показники проекту держбюджету-2017: інфографіка


Савченко підкреслює, що другим кроком реформування бюджетної політики має стати перерозподіл доходів на користь молоді - тих, хто створює національне багатство.

"Розумно проведена пенсійна реформа також повинна створити стимули для тривалої і напруженої трудової діяльності українців (40-45 років) і легального одержання доходів. Більш того, вона - реформа - повинна започаткувати накопичення фінансових ресурсів для довгострокових інвестицій в економіку України", - наголошує експерт.

"Третім кроком має стати перерозподіл доходів на користь місцевих бюджетів до 60%. Держава живе на податки. Податки мають платити усі громадяни. Податковий тиск зменшується. Податки не змінюються протягом 10-ти років за винятком їх зменшення. Це прописується в змінах до Конституції", - йдеться у статті.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює макроекономічну ситуацію в Україні. У той же час, необхідність ефективної боротьби з корупцією залишається ключовим викликом для українського керівництва.

Детальніше читайте в статті Олександра Савченка "Співпраця з МВФ: виконати програму і відмовитися від кредиту!" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі