Україні доводиться боротися за іноземні інвестиції, збираючи їх по крихтах

20 грудня 2014 в 13:07

З кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується. Так у 2013-му році вона становила вже менше 0,2%.

деньги, гривны
З кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується.
Андрій Товстиженко, DT.UA
Економіка України, її фінансова система дуже потребують притоку іноземного капіталу. Іноземний капітал здатний стабілізувати курс національної валюти, знизити банківські ставки, наповнити золотовалютні резерви і вирівняти платіжний баланс країни.

Однак, як пише у своїй статті для ZN.UA доктор економічно наук Андрій Гайдуцький, в реальності іноземні інвестори практично не вкладають кошти в Україну. За його словами, так відбувається тому, що в світі є ще приблизно 200 країн, у багатьох з яких інвестиційний клімат набагато кращий.

Читайте також: Інвестиційна привабливість України погіршилася - рейтинг ЄBA

Як зазначає експерт у своїй статті, за увагу іноземного інвестора, за його інвестиції між країнами йде жорстока боротьба. Результати цієї боротьби для більшості учасників невтішні.

За його словами, світовий ринок прямих інвестицій дуже монополізований - усього 20 країн світу отримують близько 80% всіх інвестицій. Так, в 2013 р. 1,4 трлн дол. інвестицій 1,1 трлн надійшли в 20 країн, а 183-ом дісталося всього 300 млрд (або 1,6 млрд у розрахунку на країну).

Але серед цих 183 є 33 країни з рейтингом А-ААА - вони залучають близько половини з 300 млрд дол. Значну частину з решти отримують 73 країни з рейтингом В-ВВВ.

"Решта 77, включаючи Україну, конкурують за решту "крихт" інвестицій. І ця тенденція не змінюється вже 20 років. Навіть у найбільш сприятливі роки, коли інвестори легше і швидше роздавали інвестиції, група "183 країн" отримувала все ті ж 10-20%", - підкреслює Гайдуцький.

Читайте також: S&P знизило рейтинг України і прогнозує спад ВВП в 2015 році

Він також зазначає, що складається враження, що іноземні інвестори - це закритий клуб, члени якого майже не бажають інвестувати в треті економіки. Тут практично всім заправляють шість англосаксонських країн, які отримують 0,5 трлн дол., або більше 30% всіх прямих інвестицій.

Як підкреслює експерт, що стосується України, то вона всі 23 роки знаходиться в третій групі другого ешелону менш привабливих для інвесторів країн. І з кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується. Так у 2013-му році вона становила вже менше 0,2%.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...