Україні дефіцитного вугілля вистачить на 45-50 днів - Демчишин

Поділитися
Україні дефіцитного вугілля вистачить на 45-50 днів - Демчишин Україна забезпечена дефіцитним вугіллям до кінця 2015-початку 2016 року
Такі розрахунки враховують майбутні поставки вугілля з ПАР на початку і в середині грудня.

Після припинення поставок вугілля дефіцитних марок з Донбасу і з РФ, енергосистема України впевнено забезпечена вугіллям для стабільної роботи мінімум на 45-50 днів. За цей час будуть опрацьовані додаткові рішення щодо закупівлі вугілля з ПАР і в інших постачальників.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин в ході "години запитань до уряду" на засіданні Верховної Ради в п'ятницю, 27 листопада.

"Нам на даний момент обмежене постачання вугілля з неконтрольованих територій (Донбасу), а також з РФ. На даний момент запаси вугілля на наших ТЕС достатні для того, щоб працювати протягом, як мінімум, місяця... Для того, щоб вирішити питання з ритмічним забезпеченням наших станцій, ми активно проводимо переговори з постачальниками з ПАР", - сказав він.

За словами міністра, два судна з вугіллям з ПАР мають прибути в Україну 4 і 12 грудня, доставивши 250 тис. тонн вугілля антрацитових марок: "На сьогодні вже в процесі доставки два кораблі – 168 тис. тонн для "Центренерго", а також 80 тис. тонн для ТЕЦ".

"Тобто, протягом грудня буде поставлено додатково близько 250 тис. тонн. антрацитів... На складах такого вугілля понад 1 млн тонн, крім того, ці 250 тис. тонн – це дає впевненість, що, як мінімум, наступні 45-50 днів наша енергетична система буде знаходитися в стабільному виробничому процесі. За цих 50 днів однозначно можна знайти рішення, щоб постачати вугілля, в тому числі з ПАР і від інших постачальників", - сказав він.

Демчишин зазначив, що переорієнтація на постачання вугілля з ПАР буде мати деякий негативний вплив на тариф, це питання опрацьовується з НКРЕКП.

Міністр додав, що енергохолдинг ДТЕК поки не здійснює закупівлю вугілля морським напрямом. "Сподіваюся, вони зрозуміють серйозність ситуації і будуть проводити активні дії", - резюмував він.

Читайте також: В Україні створять оновлені держрезерв зерна і нафтопродуктів, газу та вугілля

За словами Демчишина, одна з проблем, чому Україна не може отримувати достатні обсяги вугілля - погано розвинена інфраструктура українських портів: сьогодні Україна може прийняти суду з тільки 400 тис. тонн при необхідних 600 тисяч тонн.

"В наступний опалювальний сезон ми будемо входити без залежності від російського вугілля", - пообіцяв Демчишин.

Щодо забезпечення потреб України в газі, то, за словами Демчишина, запасів газу в Україні достатньо для проходження опалювального сезону без російського газу. В цьому плані глава Міненерговугілля закликав "знизити градус дискусії".

З 25 листопада Росія призупинила поставки та пропуск вугілля в Україну після того, як офіційний Київ фактично узаконив блокаду Криму, а також після того, як з 21 листопада Крим залишився без світла в результаті підриву невідомими опор ЛЕП в Херсонській області.

Більше про підготовку до зими та ситуації з вугіллям читайте в статті Ігоря Маскалевича "Вугілля. Осіннє дежавю".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі