Топ Новини

Українцям більше не потрібна валюта. Нацбанк задоволений

5 лютого 2013 в 19:38

"Все, що населення купило (у січні), воно все віддало в банк, і ще з-під подушок дістало", - радісно констатували в НБУ.

dollar_web_grust.jpg
Долари більше не потрібні українцям
- колаж ZN.UA

Чиста покупка населенням готівкової валюти в січні 2013 року знизилася ще на 2,9% - до $ 203 млн.

Такі дані повідомив директор департаменту з управління валютними резервами і збільшення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

У грудні їх було 209 (куплено $ млн), а в січні - 203 ($ млн). Всі ті гроші прийшли в банківську систему, тому що в січні (населення) $ 450 млн принесло на депозити і погасило кредитів. Все, що населення купило, воно все віддало в банк, і ще з-під подушок дістало", - заявив Дубихвіст.

Нагадаємо, в грудні-2012 чиста покупка населенням іноземної валюти зменшилася в сім разів - результат виявився навіть кращим, ніж сподівалися в НБУ.

Також представник НБУ повідомив, що станом на 1 січня-2013 населення за три роки погасило в еквіваленті майже 88 млрд грн валютних кредитів, зменшивши заборгованість на 51%. За оцінками НБУ, це свідчить про зменшення ризиків у банківському секторі.

Як повідомлялося, у 2012 році "ходіння" доларів, чого так довго домагався НБУ, відчутно зменшилося. Фізичні особи купили в банків іноземної валюти всього $ 25,245 млрд, що значно менше обсягів 2011 року, продали банкам - $ 15,058 млрд.

Читайте також:

Українці перестали активно скуповувати долари, злякавшись валютних "страшилок" НБУ

Українці в 2012 році купили валюти на 25% менше, ніж у 2011-му

Узбекистан припиняє продаж готівкової валюти населенню

Арбузов: заощадження краще всього зберігати в національній валюті

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...