Українці витратили в Польщі півмільярда доларів за півроку – Wyborcza

Поділитися
Українці витратили в Польщі півмільярда доларів за півроку – Wyborcza Українці їдуть в Польщу за покупками, тому що там дешевше і немає підробок. © newsbalt.ru
Видання пише, що українці все частіше приїжджають в Польщу за покупками через нижчі ціни і відсутність потреби сплачувати ПДВ.

Вячеслав Ярмолович зі Львова вже два роки влаштовує автобусні поїздки за покупками в Польщу.

"Кожної суботи їдемо до Перемишля, кожні другі вихідні – до Жешова, а раз на два місяці – до Кракова", - сказав він журналістам Gazeta Wyborcza, додавши, що головним чином його пасажири – львів'яни.

В черзі на кордоні доводиться стояти по 6-8 годин, перш ніж дозволяють проїхати через прикордонний пункт для автобусів.

У свою чергу, Маріуш Шідор з жешовської компанії Media Klub, яка організовує поїздки вихідного дня з Львова до Жешова, каже, що його клієнти – це представники середнього класу і студенти. Середній вік тих, хто користується пропозицією з'їздити за покупками в Польщу – 40+. За словами Ярмоловича, в його автобусі вміщаються 45-50 пасажирів. За одну поїздку вони лишають у сусідній країні близько 20-25 тисяч злотих.

"Купують ліки. Тому що в Польщі дешевше ніж в Україні. А навіть якщо не дешевше, то не підробка. В Україні ж дуже багато підробок дорогих препаратів. Купують електроніку, тому що без сплати ПДВ в Польщі виходить значно дешевше. Також різні споживацькі товари, яких у вас дуже великий вибір. Люди купують сири, м'ясо, йогурти, каву, хімію, наприклад пральні порошки чи таблетки для посудомийок", - каже львів'янин.

Він додає, що охочих поїхати на шопінг в Польщу більшає під час сезонних розпродажів.

"Українці ходять в наші галереї брендового одягу. Ціни нижчі ніж в Україні. Мої клієнти витрачають в середньому в Польщі по 700 злотих", - додає Шідор.

Видання зауважує, що оскільки українці не громадяни Євросоюзу, вони можуть вимагати повернення ПДВ зі своїх покупок. За рахунок цього покупки і виходять дешевшими. З Україною межують два польських воєводства. В минулому році на прикордонних пунктах у Підкарпатському воєводстві туристи з України подали 1,5 мільйони документів на повернення ПДВ. Загальна вартість товарів, які були ними куплені, становить два мільярди злотих, що дорівнює 521,8 мільйон доларів. На пропускних пунктах у Люблінському воєводстві в 2015 році українці подали 1,2 мільйони документів на повернення ПДВ з покупки товарів на 1,5 мільярдів злотих, що дорівнює 391,3 мільйонам доларів.

Видання додає, що дані цього року свідчать на зростання витрат українців у Польщі.

"В першому півріччі цього року ми прийняли понад 808 тисяч документів від громадян України, а вартість товарів, які вони вивезли, сягає більше 1,1 мільярда злотих", - каже прес-секретар митної служби в Перемишлі Едита Хабовська, опираючись на офіційні дані Підкарпатського воєводства.

Тим часом, офіційні дані Люблінського воєводства говорять, що в першому півріччі українці подали 700 тисяч документів про повернення ПДВ з покупки товарів на понад 808 мільйонів злотих. Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що українці почали рідше просити статус біженця в Польщі. Найчастіше про статус біженця в Польщі просять вихідні з Донецької (56% випадків) і Луганської областей (19% випадків), а також з Криму (18%). Про політичний притулок також просять вихідці з Дніпропетровщини, Черкащини, Київщини, Львівщини, Іванофранківщини, Сумщини, Запоріжжя.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі