Топ Новини

Українці в січні-вересні-2012 оплатили електронними грошима товари на 1,2 млрд грн

25 січня 2013 в 16:15

Сума електронних грошей, на яку користувачі здійснили операції з метою оплати товарів (обіг електронних грошей), за три квартали 2012 року (1164 млн грн) збільшилася майже в десять разів у порівнянні з показником за весь 2011 рік (116 млн грн).

Электронные деньги
Українці в січні-вересні-2012 сплатили електронними грошима товари на 1,2 млрд грн

Обіг електронних грошей (e-грошей) в Україні в секторі, що діє згідно з чинними національними правилами, у січні-вересні 2012 року склав 1,164 млрд грн, повідомили в Національному банку України.

"Сума електронних грошей, на яку користувачі здійснили операції з метою оплати товарів (обіг електронних грошей), за три квартали 2012 року (1164 млн грн) збільшилася майже в десять разів у порівнянні з показником за весь 2011 рік (116 млн грн). Лідером за обсягом використання електронних грошей є система Глобалмані", - повідомили в НБУ.

У Нацбанку нагадали, що вимоги до випуску та використання e-грошей в Україні встановлені законом про платіжні системи та переказ коштів. Згідно з цим законом, право випуску e-грошей в Україні мають тільки банки. При цьому банк, що планує випустити e-гроші, зобов'язаний погодити з Нацбанком правила їх використання.

За даними НБУ, на сьогоднішній день за узгодженими з НБУ правилами випуск e-грошей здійснюють: ВіЕйБі Банк (система e-гроші - "Максі"), Фидобанк (МопеХу), Ощадбанк (ГлобалМані).

Крім того, в цьому переліку банки-члени міжнародної платіжної системи Visa International - Кредитпромбанк і Південний, а також банки-члени НСМЕП - Імексбанк, Львів, Фолькс-Банк, ПУМБ, Полікомбанк, Меркурій, Демарк, Хрещатик, Експрес-Банк і Міжнародний інвестиційний банк.

"За інформацією банків-емітентів, за три квартали 2012 року загальна кількість електронних грошей, що знаходилася в обігу (7,4 млн грн), збільшилася в 1,8 рази в порівнянні з усім 2011 роком (4,1 млн грн)", - резюмували в НБУ.

Як повідомлялося, НБУ неодноразово заявляв, що правила платіжних систем WebMoney Transfere і Яндекс, щодіють в Україні, не узгоджувалися у передбаченому законодавством порядку.

Директор генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем НБУ Наталія Синявська у вересні -2012 повідомила, що регулятор чекає активізації діалогу з цими системами.

Читайте також:

Янукович схвалив поступовий перехід України на безготівкові розрахунки

Платіжна система НБУ зацікавить банки, якщо не буде монополізації ринку

Банки обіцяють забезпечити магазини платіжними терміналами за три місяці

Обмеження готівкових розрахунків призведе до зростання кредитування

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • киянка 25 января, 19:42 Коли в магазині все подорожчало, а грошей обмаль, то приходиться розплачуватися електронною карткою, беручи товари в кредит. Ось так кожний місяць - пенсії не достатньо на проживання, дивишся в гаманець кредитки, на наступний місяць - те саме. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...