Українці перестали активно скуповувати долари, злякавшись валютних "страшилок" НБУ

11 січня 2013 в 18:54

Чиста купівля населенням іноземної валюти минулого місяця зменшилася в сім разів - результат виявився навіть кращим, ніж сподівались в НБУ.

dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) оприлюднив дані про основні тенденції валютного ринку України в грудні 2012 року.

Згідно з повідомленням НБУ, обсяг валюти, купленої банками у населення, склав млрд 442,2 млн, обсяг валюти, проданої населенню, - $ 1 млрд 652,6 млн.

Таким чином, чистий купівля валюти населенням знизилася в 7 разів порівняно з ,52 млрд у попередньому місяці, листопаді 2012 року, і в 10 разів у порівнянні з майже рекордними $2,2 млрд у жовтні.

При цьому негативний обсяг інтервенцій Національного банку на міжбанківському ринку становив 3,1 млн, тобто НБУ переважно продавав валюту (а саме - євро) банкам, а не купував. Загальний обсяг операцій з безготівковою іноземною валютою на міжбанківському ринку України (купівля та продаж у доларовому еквіваленті) склав ,322 млн.

Банківські вклади фізичних осіб у вільно-конвертованих валютах за рік виросли на 3,2 млн і на 1 січня 2013 року склали млрд 451,9 млн.

Нагадаємо, раніше в НБУ заявляли, що після анонсування, а також низки змін валютного регулювання, обсяг продажу готівкової валюти істотно - на 50% з гаком відсотків - збільшився.

Читайте також:

Регіонал запропонував Раді ввести 15%-й збір з продажу готівкової валюти

Нацбанк погрожує "валютникам" кримінальною відповідальністю

НБУ розпорядився конвертувати 50% валютної виручки експортерів у гривню

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...