Україна змінює "газову голку" Росії на кредитну петлю Китаю

30 липня 2012 в 08:44
Рада схвалила залучення у Китаю чергового багатомільярдного кредиту - цього разу розміром у $3,6 млрд, кошти від якого будуть витрачені на програму переведення теплоенергетики з російського імпортного газу на вітчизняне вугілля.
gas_money.jpg
energytribune.com

Верховна Ради України (ВР) проголосувала в цілому як закон за внесення змін до статті 6 Державного бюджету на 2012 рік, що стосуються фінансування проектів заміщення природного газу.

За відповідний урядовий законопроект  11025 проголосувало 263 картки народних депутатів більшості у понеділок, 30 липня, на позачерговій сесії ВР. Законопроект розглядався за спрощеною процедурою.

Змінами збільшується граничний обсяг надання державних гарантій - на 29,5 млрд грн, щоб залучити у Китаю кредит на ,565 млрд.

За рахунок цих коштів Україна і Китай мають намір перевести об'єкти вітчизняної теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також побудувати завод з газифікації бурого і кам'яного вугілля.

- Китайці допоможуть Україні відновити видобуток бурого вугілля

Нагадаємо, що раніше Верховна рада України дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на млрд (або на 24,3 млрд грн) для аграрного сектору.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у своїй статті для видання ZN.UA заявив, що Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україні, тому Київ буде надолужувати відставання у відносинах з Пекіном. Він також зазначив, що вважає Китай дуже перспективним партнером для України і висловив переконання, що прихід в Україну китайського інвестиційного капіталу - справа позитивна.

Читайте також:

Україна і Китай домовилися про взаємний обмін нацвалют на суму ,4 млрд

Україні вигідніше споживати вугілля при ціні на російський газ в 6, — Азаров

Бойко переведе усі ТЕЦ на вугілля Ахметова

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...