Топ Новини

Україна збиває ціну на газ американським заводом з виробництва палива для АЕС

31 серпня 2011 в 06:11
Вчора на сайті Міненерго було опубліковано проект Ядерного кодексу, в якому мова йде і про диверсифікацію постачань ядерного палива до країни.
energo_aes_1205922748.jpg
energoatom.kiev.ua

Кодекс - це загальний документ, і він потребує ще прийняття додаткових законодавчих актів. Але в ньому чітко передбачено, що з метою енергетичної безпеки Україна повинна отримувати ядерне паливо з двох і більше джерел", повідомило «Коммерсант-Украина» джерело у Міненерго.

За його словами, у вже підготовленому, але поки не затвердженому проекті змін до "Енергостратегії України до 2030 року" передбачається закріпити необхідність будівництва двох заводів з виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) в Україні. "У тендері на будівництво заводу, який ми проводили, брала участь і Росія, і США. Перемогла Росія, але зараз ми прийшли до того, що треба дозволити побудувати два заводи - від цього ми тільки виграємо", - зазначив співрозмовник у міністерстві. За його словами, "обсягів українського ринку вистачить", аби на ньому успішно працювали і окупилися обидва заводи, проте термін окупності проектів у цьому випадку зросте з 5 до 10 років. Фактично це дозволяє американській Westinghouse стати альтернативним російському ТВЕЛу постачальником ядерного палива.

Торік український концерн "Ядерне паливо" і ТВЕЛ підписали рамкову угоду про створення СП для реалізації проекту з будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива. Частка України в ньому складе 50% +1 акція, а Росії - 50% -1 акція.

Україні вкрай важливо мати різних постачальників ядерного палива, оскільки Росія вже затримує будівництво заводу з виробництва окремих елементів ядерного палива на території України, зазначає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима.

За його словами, будівництво має розпочатися на початку 2012 року, але при нинішніх темпах реалізації проекту воно стартує на рік пізніше.

"Окрім того, нам зараз потрібен аргумент про нашої енергетичної незалежності, щоб вдало провести переговори з Росією про ціну на газ. Збереження і розширення альтернативних постачань з боку Westinghouse будуть цьому сприяти - Росія буде розуміти, що у нас є хоч якась альтернатива" , - сказав Гудима.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...