Топ Новини

Україна захистить свій ринок від дешевої російської горілки

14 листопада 2011 в 13:06
Україна може ввести мінімальні ціни на імпортований до країни алкоголь. Зокрема доручено розробити відповідний документ, який, як стверджують учасники ринку, має захистити національного виробника горілки від дешевої російської продукції. Але ініціатива може бути оскаржена як така, що суперечить нормам СОТ, кажуть експерти.

Так, Мінекономрозвитку спільно з Міністерством аграрної політики доручено прорахувати індикативні ціни алкогольних виробів і розглянути пропозиції вітчизняних виробників, для яких мінімальні ціни діють уже кілька років (26,1 грн за пляшку 0,5 л).

Ініціатива введення мінімальних цін для імпортерів виходить від українських горілчаних компаній, які побоюються демпінгу з боку російських виробників, уточнило «Коммерсантъ-Украина» джерело, близьке до апарату віце-прем'єра.

Зазначимо, що у Росії собівартість виробництва набагато нижча, що дозволяє виробникам ставити більш низькі ціни: наприклад, деякі російські марки пропонують свою продукцію по 16,99 грн за л.

Зараз імпортна продукція займає близько 10% ринку горілки, який можна оцінити у 25-30 млн дал на місяць. Причому частка російської продукції на ринку почала рости (за півроку - в 5 разів) після того, як український алкоголь подорожчав через нові акцизні ставки (востаннє акциз було збільшено 1 січня - на 6,9%, до 42,12 грн за літр спирту).

Однак основною проблемою ринку є не дешевий російський алкоголь, а дорогий український, зазначає керівник асоціації "Укргорілка" Іван Жолнер. "Собівартість українського виробництва постійно зростає через підвищення акцизів і цін на спирт. За півтора року спирт, виробництво якого повністю контролюється державним концерном "Укрспирт", зріс в ціні удвічі - до 155 грн за дал", - говорить джерело видання в одній з лікеро-горілчаних компаній.

Тому у держави є вибір - знижувати ціни для своєї продукції або збільшувати для російської, додає він. Втім, ініціатива може суперечити нормам СОТ, що захищає іноземного виробника.

За словами юристів, порушенням правил СОТ буде, якщо мінімальні ціни на імпортний алкоголь будуть вищими, ніж на вітчизняний. Однак навіть у випадку, якщо вони будуть однаковими, такий крок викличе проблеми з визначенням митної вартості продукції і може погіршити роботу імпортерів.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...