Топ Новини

Україна з продавця квот на парникові викиди може перетворитися на покупця

2 грудня 2011 в 12:23
Україна хоч і знаходиться в Додатку 1 Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, але має статус країни з перехідною економікою. Зобов'язання щодо скорочення викидів для Києва необтяжливі, та й про фінансування кліматичних фондів поки не йдеться.
ecologia_ekolog_truba_kyoto__-7.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

У позиції розвинених країн і тих, що розвиваються, — двох полюсів переговорів — є одна подібність: «зобов’язання щодо скорочення викидів, а також щодо вимірів, звітності і верифікації мають бути жорсткими та поширюватися на всіх емітерів, а не тільки на країни з Додатка 1». Тобто Україна з продавця квот на викиди парникових газів може одномоментно перетворитися на покупця.
 
 Щоправда, у цьому разі Україну захищає особливий статус країни з перехідною економікою. Тут, як повідомила в інтерв’ю DT.UA директор Фонду цільових екологічних інвестицій Марина Березницька, яка увійшла до складу української делегації на глобальних переговорах, є позитивний сигнал. Україна, Росія, Білорусь і Казахстан виступили зі спільною заявою від імені країн з перехідною економікою. У ній ідеться про те, що країни з перехідною економікою потребують доступу до технологій, підвищення потенціалу і фінансових ресурсів для підтримання дій зі скорочення викидів та адаптації до зміни клімату на місцевому, національному, регіональному рівнях.
 
«Це дасть можливість нашим країнам рухатися до формування низьковуглецевих економік темпами, які на сьогоднішній день від нас вимагає наука і очікує міжнародне співтовариство», - йдеться в заяві. М. Березницька зазначає, що попередньо рішення про статус країн з перехідною економікою розглядалося на Канкунської переговорах.
 
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ілони Заєць та Івана Гонти «Кліматичні переговори: говорити варто про прагнення, а не про очікування».

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...