Топ Новини

Україна з 2017 року купуватиме газ в Азербайджану

23 листопада 2012 в 13:30
Азербайджан зацікавлений у незалежності і встановленні енергобезпеки України. А тому вже через 5 років постачання газу - не тільки азербайджанського, але і туркменського, можуть бути збільшені до 5 млрд куб. м.

Постачання азербайджанського газу в Україну почнуться з кінця 2017 року. Про це заявив посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

"В Україну будемо постачати газ із Шахденіз-2, орієнтовно з кінця 2017 року", - заявив посол. За його словами, це передбачено меморандумом, який був підписаний президентами України і Азербайджану у Давосі у 2011 році.

"Почнемо з 2 млрд куб. м і поступово будемо збільшувати обсяги до 5 млрд", - сказав посол, зазначивши, що існують кілька можливих варіантів постачань.

"Якщо буде економічно вигідно і комерційно доцільно, можна транспортувати в Україну не тільки азербайджанський, але й туркменський газ через газопровід TANAP. Хоча є й інші варіанти. Зокрема, скраплений газ через Чорне море", - сказав він. Посол підкреслив, що його країна зацікавлена у незалежності і встановленні енергобезпеки України.

- Грузія допоможе Україні з транспортуванням скрапленого газу з Азербайджану


Нагадаємо, до 2017 року, коли Азербайджан приступить до другої стадії розробки родовища Шахденіз, Україна планує мати власний плавучий завод з регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал, спочатку розрахований на прийом азербайджанського газу). Окрім того, до цього часу повинен бути побудований і Трансанатолійський газопровід TANAP, в будівництві якого бажає взяти участь Україна.

Україна поки що купує велику частину газу в Росії.

При цьому з 1 листопада Україна почала імпортувати через територію Польщі реверсний газ, який НАК «Нафтогаз України» закуповує у німецького трейдера RWE. У 2013 році обсяги постачань планується збільшити до 5 млрд куб. м.

Читайте також

Газова шахівниця Євразії: чи знайдеться місце Україні?

Туреччина запросила Україну до будівництва терміналу зрідженого газу на своїй території

Азербайджан і Туреччина домовилися про будівництво нового газопроводу в Європу

Україна хоче брати участь в будівництві ще одного газопроводу в Європу

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...