Україна допоможе «Газпрому» нормалізувати постачання газу до Європи

6 лютого 2012 в 14:22
З 440 млн куб. м російського експортного газу Україна відбирає тільки 159 млн куб. м.
gaz_truba.jpg
gazprom.ru

Україна не тільки готова, як заявив сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров, а й реально допомагає «Газпрому» нормалізувати постачання газу до Європи і Туреччини, повідомило джерело ZN.UA у Міненерговуглепромі України.

Так, за останні три доби по трубопроводах України у напрямку Туреччини збільшено обсяг транспортування російського газу - до 70 млн куб. м за станом на 6 лютого. Таким чином у даний час Туреччина не відчуває нестачі в імпортному російському газі.

Окрім того, «Нафтогаз України» повністю виконує всі експортні заявки «Газпрому» до Європи. За інформацією джерела
ZN.UA, у даний час збільшено експорт у напрямку Словакії - до 70 млн куб. м на добу (вчора він становив близько 143 млн куб. м). Як відомо, через Польщу російський газ транспортується далі до європейських країн, наприклад, Німеччини.

З 440 млн куб. м російського газу, що надійшов до ГТС України 6 лютого, 281 млн куб. м відправлено на експорт за заявками «Газпрому». Для потреб України з добових експортних постачань російського газу відібрано тільки 159 млн куб. м, що відповідає заявці «Нафтогазу» на добовий відбір російського експортного газу в лютому 2012 року.

При цьому загальне газоспоживання в Україні на 6 лютого складає близько 340 млн куб. м, з яких близько 120 млн куб. м - відбір газу з підземних сховищ, 159 млн куб. м - відбір російського газу з експортного газопроводу, решта близько 60 млн куб. м - добовий поточний видобуток газу в Україні.

Нагадаємо, як повідомляло
ZN.UA, за даними «Нафтогазу України», відбір газу для потреб України у січні склав 2,5 млрд. куб. м, включаючи постачання газу на адресу Osthem Holding 670 млн куб. м.

Нагадаємо, що з урахуванням
800 млн куб. м газу, які недовибрали у січні (згідно з контрактом НАК і «Газпрому» від 19 січня 2009 року), «Нафтогаз України» дав заявку до «Газпрому» на імпорт в лютому всього 4,6 млрд куб. м газу (159 млн куб. м на добу). На початку лютого «Газпром» погоджувався задовольняти заявку «Нафтогазу» тільки в обсязі 135,7 млн куб. м на добу.

Читайте також

Бойко: Європа недоотримує російський газ через «Газпром»

«Газпром» згоден здійснити постачання Україні менше газу, ніж заявив «Нафтогаз»

«Газпром» через морози обмежує постачання газу до європейських країн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...