Топ Новини

Україна втрачає шанс "стати Китаєм для Європи"

24 травня 2012 в 15:16
Наприклад, з потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна могла б бути житницею Європи, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації країна не була здатною зайняти свою позицію на ринку.
Ukrflag_kitay__China_3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна може стати "новим Китаєм в Європі", але поки вона не використовує цей шанс.

Таку думку висловив виконавчий директор Siemens Ukraine Максиміліан Еггер (Maximilian Egger) в ході міжнародної конференції "Східне партнерство для зростання", організованої Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у Відні в четвер, 24 травня.

"Коли я говорю про потенціал України, дозвольте мені процитувати виступав на інший конференції: "Україна може бути Китаєм Європи. Але ми всі знаємо, що це не так. Ще ні. Але потенціал є ", - сказав він.

Читайте: Україна невблаганно перетворюється на ресурсний придаток Китаю

"І цей потенціал рухає і мотивує мене останні п'ять років, але цей потенціал водночас є найбільшим для мене розчаруванням", - додав Еггер.

Доповідач пояснив, що коли він говорить про потенціал України, то має на увазі запаси мінеральних ресурсів, вугілля, наявність людських ресурсів, "особливо молодого покоління". "З потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна може бути житницею, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації Україна не була здатною зайняти свою позицію на ринку", - констатував представник європейського бізнесу.

Читайте: Загрози для України опинитися на узбіччі світової економіки збільшуються - РНБО

Еггер зазначив, що частка бізнесу Siemens в Україні становить 0,1% від всього світового бізнесу компанії і втричі поступається частці бізнесу в Румунії, яка втричі менше за територією та більш ніж удвічі - за населенням. При цьому румунський ВВП на 10% перевищує український, а в розрахунку на душу населення це співвідношення ще більше: 13,8 тис. проти 5,8 тис. євро.

Еггер вважає, що в Україні відсутній справжній лізинг. "Це не європейський лізинг. Оренда - є, лізингу - не має. Якби банки змогли переконати український уряд реформувати законодавство щодо лізингу, це був би крок вперед", - упевнений він.

Українська сталь без модернізації виробничих потужностей не буде конкурентоспроможною на світових ринках, попереджає Еггер.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...