Топ Новини

Україна відновила обсяги постачань сиру в Росію

19 жовтня 2012 в 05:58
У серпні Україна здійснила постачання до Росії 6,9 тис. т сиру проти 5,8 тис. т за аналогічний період минулого року. У вересні цього року також спостерігалася тенденція щодо нарощування експорту сиру.
Cheesemaking_4.jpg
bellwetherfarms.com

Серпень став першим місяцем з початку року, коли українським виробникам сиру вдалося вийти на обсяги експорту продукції у Росію, які були до введеного на початку 2012 року заборони з боку Росспоживнагляду. Про це повідомив голова правління організації Укрмолпром Василь Бондаренко. У серпні Україна здійснила постачання до Росії 6,9 тис. т сиру, за аналогічний період минулого року було поставлено всього 5,8 тис. т продукції.

За словами Бондаренка, у вересні також спостерігалася тенденція щодо нарощування експорту сиру. «Якщо темпи зростання збережуться, то за підсумками року Україна зможе вийти на торішній результат», - сказав він, пише Коммерсант-Украина.

Експерти не виключають, що заборона на ввезення українських сирів до Росії за підсумками року все ж зіграє на руку білоруським виробникам. Раніше голова ради міністрів Білорусі Михайло Мясникович заявляв, що в 2012 році країна планує збільшити постачання молочної продукції в Росію на 200 тис. т - до 3,8 млн. т.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилося близько половини імпорту українського сиру до РФ.

Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).

За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку й почато «сирну війну», виявлено не було.

Росспоживнагляд офіційно дозволив постачання сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, — ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова — зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (постачання)» — заявив Оніщенко.

Читайте також:

Азаров визнав справедливість претензій Росії до українських сирів

Росія пригрозила новими санкціями українським сироварам

Україна введе додатковий контроль якості сирів, що постачаються до Росії

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...