Топ Новини

Україна стала більше купувати газу у Росії

12 серпня 2011 в 11:31
Україна несподівано почала збільшення закупівель газу з Росії.
gas_gaz_komforka_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, з початку серпня Україна закуповувала в середньому 60 млн куб м газу на добу, а починаючи з 8 серпня почався значний ріст імпорту - до 89 млн куб, 10 серпня закупівлі склала 97,3 млн куб м газу на добу.

Також Україна істотно збільшувала закупівлі газу у червні - середній імпорт становить 128 млн куб м газу, у липні постачання скоротилися до 56,7 млн ​​куб м газу на добу і коливалися навколо цієї цифри весь липень.

«Нафтогаз» пояснював прискорені закупівлі природного газу у першому півріччі очікуваним зростанням ціни в другому: якщо у першому кварталі ціна закупівлі становила близько 4 за 1 тис. кубометрів, у другому кварталі - 7, то у третьому кварталі вона зросла орієнтовно до 6, а у четвертому кварталі може досягти 0. Таке зростання пов'язане з формулою розрахунку ціни, прив'язаної до вартості мазуту і газойля на світових ринках за останні 9 місяців.

Станом на початок липня Україна вибрала майже три чверті від річного планового обсягу закупівель - 29 млрд куб при плані у 40 млрд куб м газу.

Нагадаємо, у даний час Україна веде переговори з Росією про можливе зниження ціни на природний газ. Минулої середи відбулися переговори президентів двох країн - Дмитра Медвєдєва і Віктора Януковича. Ніякої офіційної інформації про підсумки переговорів не прозвучало - зустріч пройшла за закритими дверима.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...