Топ Новини

Україна «споживає» більше третини всього приросту доларової готівки у світі

26 листопада 2012 в 14:44
Значна частина доларової готівки, яка з'явилася у світі за минулий рік, "осіла" саме в Україні. При цьому зростання обсягу нових доларів в Україні йде значно швидшими темпами, ніж національної валюти.
dollar_650-430_znua.jpg
ZN.UA

В Україну за минулий рік ввезено валюти на ,2 млрд (в еквіваленті), з якої, з великою вірогідністю, 90% номіновані саме в американській грошовій одиниці. Вивезено з держави лише менше 10% вказаного об’єму.

Про це розповів директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст під час засідання «Фінансового прес-клубу», організованого за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

При цьому обсяг готівкового долара за 2011 рік, за офіційними даними Федеральної резервної системи США, збільшився на млрд. Таким чином більше третини всього приросту доларової готівки у світі минулого року "осіло" в Україні.

Разом з тим обсяг гривневої готівки минулого року збільшився лише на 10 млрд грн (у 2012 році – на 2 млрд грн).

«Поза банківською системою у нас 195 млрд грн – це близько млрд. А тільки за найбільш  скромним підрахунком, млрд – на руках. Так чи не є цей готівковий долар, який використовується в тіньовій економіці, загрозою для національної економічної безпеки?», - зауважує представник НБУ.

Больше читатйте в материале Юрия Сколотяного и Василия Пасочника "Валютный налог: игра в шахматы или в Чапаева?" в свежем номере "Зеркала недели. Украина".

Читайте также:

Украинцы массово понесли валюту в обменники, испугавшись нового налога

В НБУ рассказали, как избежать уплаты 15% налога на обмен наличной валюты

Налоговая милиция обещает не «кошмарить» украинцев за мелкий обмен валют

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...