Україна шукатиме нові джерела інвестицій у Китаї

9 березня 2012 в 12:52
В Україні існують побоювання, ніби інвестиційний бум виллється в «розпродаж України» та кінець національного суверенітету. Глава МЗС закликає не боятись китайського капіталу.

Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україну, тому Київ буде надолужувати відставання у відносинах з Пекіном. Про це міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пише у своїй статті для видання ZN.UA.

Міністр вважає Китай дуже перспективним партнером для України. «Дві речі, які вразили мене в ході подорожей до КНР в останні роки. Перша — поінформованість китайської сторони, її розуміння непростих реалій українського політичного життя. І друга річ — китайський інтерес щодо України. Він не менш виражений і масштабний, ніж наш», - повідомив Грищенко.

«Очевидно, що Україна має потенціал інвестиційного ельдорадо. Проте ми традиційно (іноді обґрунтовано, а іноді в силу особливостей національного характеру) боїмося, що інвестиційний бум виллється в «розпродаж України» та кінець національного суверенітету», - зазначив він.

Глава МЗС висловив переконання, що прихід в Україну китайського інвестиційного капіталу — річ позитивна. «Його не лише не треба боятися, а й слід усіляко вітати — як чинник, що дасть нашій економіці додаткову стабільність і впевненість у завтрашньому дні», - запевнив міністр.

«Були роки, коли, намагаючись випередити час на європейському напрямі, ми відверто відставали на китайському. Надолужувати це відставання непросто. Проте іншого шляху у нас нема. Китай — це глобальна сила. Причому на полі європейської політики він має всі шанси бути силою спокійною, не нав’язливою, а це для нас особливо цікаво», - додав Грищенко.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Костянтина Грищенка «Стратегічна рівновага як шанс України у багатополярному світі».

Читайте також:

США посилили тиск на Китай з вимогою ревальвувати юань

Американська економіка може поступитися першістю Китаю вже у 2016 році, — МВФ

Китай скоротив експорт та імпорт у січні вперше за 2 роки

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...