Україна розраховує на відновлення постачань молочної продукції Білорусі найближчим часом

10 квітня 2012 в 19:56
В Україні Білорусь вважають надійним торговельним партнером, і сподіваються, що найближчим часом експорт білоруської молочної продукції буде відновлено.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом експорт білоруської молочної продукції в Україну буде відновлено. Він зазначив, що на сьогоднішній день продукція білоруських виробників є безпечною для споживання, проте необхідно вирішити деякі питання лабораторних досліджень цієї продукції в Білорусі.

«Сумнівів у безпеці молочних продуктів (з Білорусі) не має. Були знайдені деякі сліди (перевищення максимально допустимих рівнів залишків ветеринарних препаратів) у зимовий період. Позиції, які змусили українську сторону прийняти ці заходи. Я впевнений, що найближчим часом ці питання будуть вирішені», - сказав Порошенко.

Він зазначив, що за підсумками переговорів з білоруською делегацією підписано протокол щодо вирішення ситуації.

«Цей протокол передбачає абсолютно конкретні і практичні кроки, які білоруська сторона робить для необхідності забезпечення відповідних лабораторних аналізів молочної продукції для поставок на ринок України», - сказав Порошенко.

Лукашенко не вважає молочні проблеми з Україною такими «вже великими»

При цьому він зазначив, що Білорусь для України є надійним торговельним партнером.

Україна з 1 березня тимчасово призупинила ввезення на свою територію з Білорусі тварин, а також м'ясної продукції через побоювання поширення африканської чуми свиней. Також через систематичні порушення, за заявою української сторони, ветеринарно-санітарних вимог (перевищення максимально допустимих рівнів залишків ветеринарних препаратів у молочних продуктах) було тимчасово припинене ввезення білоруського молока та молочних продуктів. Прем'єр України заявив, що заборона на ввезення в Україну молочної і м'ясної продукції з Білорусі є тимчасовою.

У березні фахівці ветеринарної служби України їздили до Білорусі для аудиту ветслужби республіки та аудиту білоруських молочних підприємств.

5 квітня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що рішення про відновлення імпорту білоруської м'ясомолочної продукції в Україну буде прийнято після проведення відповідної експертизи українськими фахівцями.

Читайте також:

Порошенко: Вирішення «сирного питання» йде за графіком


Україна швидко закінчувати «молочну війну» з Білоруссю не має наміру

Україна не має наміру вводити зустрічні санкції проти країн-членів Митного союзу

Президент схвалив новий порядок ведення «торгових воєн»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...