Топ Новини

Україна розраховує на понад 1 млрд кВт-год "зеленої" електроенергії у 2012 році

21 вересня 2011 в 09:40
Україна прогнозує в 2012 році виробництво більше 1 млрд кВт-год. електроенергії з поновлюваних джерел, повідомив журналістам голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич у Києві в середу, 21 вересня.
18-energy_green_zelenaya.jpg
megalife.com.ua

 "За нашими прогнозами, на кінець поточного року в Україні буде вироблено близько 340 млн кВт-год електроенергії з поновлюваних джерел, а в 2012-м - очікується більше 1 млрд кВт-год".

М. Пашкевич зазначив, що з вересня 2010 по вересень 2011 в Україні введено в експлуатацію об'єкти відновлюваної електрогенерації загальною встановленою потужністю більше 96 МВт, теплогенерації - більше 42 МВт.
 
ZN.UA: Відзначимо, що наразі Україні поки нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії. Як розповів в інтерв'ю ZN.UA Микола Пашкевич, в енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%, при цьому за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.
 
Раніше в Національній академії наук (НАН) України заявили, що спільно з Державним агентством України з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) опрацьовують шляхи акумуляції енергії, що виробляється з поновлюваних джерел.
 
На початку червня поточного року Верховна Рада України затвердила держгарантії стимулювання альтернативної енергетики.
 
Нагадаємо, як писало ZN.UA, в липні 2010 року Міжнародне енергетичне агентство опублікувало оновлену дорожню карту розвитку технологій енергогенерації «Перспективи енергетичних технологій-2010». Це сценарний аналіз ключових технологій виробництва та споживання енергії на наступні 50 років. Основний акцент даної концепції - забезпечення розумного, природоохоронного (екологічного) і конкурентного розвитку енергетики. Визначальними при виборі технологій енергогенерації є ефективність, ступінь впливу на навколишнє середовище, капітальні та експлуатаційні витрати.
 
Енергетична стратегія України на період до 2030 року стала першим національним документом, що містить прогнози структури виробництва електроенергії, плани впровадження більш ефективного і сучасного енергогенеруючого обладнання, а також перспективні показники паливовикористання енергогенерацією.
 
Не вщухають дискусії і щодо значущості відновлюваної енергетики в структурі українського енергобалансу, особливо в світлі підготовки до реалізації Національного проекту «Енергія природи». Нерідко в наукових і політичних колах звучать діаметрально протилежні думки про доцільність, можливості та масштаби будівництва та експлуатації об'єктів відновлюваної енергетики - від вкрай песимістичних до фантастичних.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...