Топ Новини

Україна продовжує стрімко втрачати золотовалютні резерви: ще мінус ,4 млрд в червні

6 липня 2012 в 14:16
За даними НБУ, міжнародні резерви України у червні скоротилися більше, ніж на мільярд доларів. Зменшення резервів сталося через те, що в червні Україна погасила $1,8 млрд за зовнішнім держборгом в іноземній валюті.
bank_dollar-nbu.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міжнародні золотовалютні резерви України в червні 2012 року скоротилися на ,441 млрд, або на 4,7%, і станом на 1 липня склали ,318 млрд.

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) на своєму офіційному сайті у п'ятницю, 6 липня.

Таким чином обсяг резервів за підсумками першого півріччя поточного року виявився меншим, ніж на початку 2012 року, впавши до рівня липня 2010 року.

Як пояснили в НБУ, зменшення резервів відбулося в основному через те, що в червні Україна погасила ,8 млрд за зовнішнім держборгом в іноземній валюті, а також через великі обсяги продажів Нацбанком валюти на міжбанку.

Зокрема, минулого місяця уряд погасив кредит Банку ВТБ і відсотки за ним обсягом ,1 млрд і єврооблігації України на суму майже 0 млн. Крім того, також протягом місяця НБУ продавав і купував валюту на міжбанку, в результаті чого від'ємне сальдо інтервенцій регулятора склало мінус 4 млн.

Проте частково ці втрати для резервів компенсувалися за рахунок залучення валютних ресурсів на внутрішньому ринку - надходження від розміщення валютних ОВДП склали 0 млн, відзначили у Нацбанку.

Нагадаємо, що ще у квітні Україна поповнювала свої золотовалютні резерви - зростання склало 1,6%, проте вже за підсумками травня НБУ позбувся майже мільярда доларів.

У 2011 році золотовалютні резерви скоротилися на 8% або на ,781 млрд дол - до ,795.

Читайте також:

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

Банки зарезервували під «погані» кредити 124 млрд грн

НБУ: Українські банки у 2011 році списали 21 млрд грн безнадійної заборгованості

«Нафтогаз» продаватиме газ в Україні за російські рублі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...