Україна попросить МВФ рефінансувати старий борг новим кредитом

12 березня 2012 в 15:42
Прем'єр-міністр Микола Азаров придумав, як повернути Міжнародному валютному фонду борг за рахунок його ж коштів, не витративши при цьому ні копійки.

 Україна може попросити Міжнародний валютний фонд зарахувати новий очікуваний транш кредиту stand-by в рахунок погашення старого боргу, який уряд повинен повернути фонду в 2012 році.

Про це повідомив Reuters прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Україна буде детально і скрупульозно виконувати свої зобов'язання, у тому числі і перед МВФ, але ми маємо право поставити таким чином питання, щоб відбувся залік нашої заборгованості за рахунок чергового траншу, ми маємо на це право як члени МВФ. Не погодиться (МВФ - ред), значить - погасимо", - сказав Азаров.

За його словами, така можливість обговорювалася під час зустрічі з виконавчим директором МВФ Крістін Лагард у кінці січня.

"Я про це говорив пані Лагард, коли ми з нею обговорювали ці питання... Що якщо МВФ, наприклад, з якихось причин не зможе нам надати другий транш кредиту stand-by, то, принаймні, Україна має право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні тієї заборгованості, яка утворилася в 2008 році", - додав прем'єр.

Нагадаємо, як повідомляло ZN.UA, Україна на початку лютого вже виплатила МВФ $ 575 млн - першу частину боргу, взятого ще в листопаді 2008 року. Таким чином, до кінця 2012 року Україна має повернути фонду ще приблизно $ 3,1 млрд раніше отриманих кредитів.

Нагадаємо, про це також раніше говорив і міністр фінансів Валерій Хорошковський. За його словами, уряду доведеться йти на перекредитування, щоб отримати кошти для погашення  боргу.

Читайте також:

МВФ може зупинити кредитування України

Мінфін: Україні доведеться знову позичати, щоб повернути старі борги


Хорошковський згадав, що в МВФ ще лежать «наші» 10 млрд доларів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...