Топ Новини

Україна планує закупити в Росії в 2013 році 27 млрд куб. м газу

15 червня 2012 в 17:27
Зазначимо, що згідно з контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом", Україна повинна купити 52 млрд. куб. м. Водночас Україна в 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу у «Газпрому» до 27 млрд куб. м через його дорожнечу.
gaz_truba.jpg
gazprom.ru

 Україна планує в 2013 році закупити в Російської Федерації такий же обсяг природного газу, як і в поточному, 2012 році - 27 млрд куб. м російського газу.

Про це повідомили в прес-службі "Нафтогазу Україна" з посиланням на голову правління компанії Євгена Бакуліна.

"Ми відправили заявку на 27 млрд кубометрів", - сказав він.

Зазначимо, що згідно з контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом", Україна повинна купити 52 млрд. куб. м. У той же час Україна в 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу в «Газпрому» до 27 млрд куб. м через його дорожнечу.

Бакулін повідомив, що українська сторона найближчим часом має намір передати російським партнерам пропозиції про співпрацю в газовій сфері. Говорячи про процедуру оцінки української газотранспортної системи, глава компанії повідомив, що роботи планується завершити до 1 серпня. "Нам важливіше за все, щоб ця оцінка була об'єктивною і реальною", - сказав Бакулін. "Я думаю, що оцінка ГТС ніяк не вплине на хід переговорів", - додав він.

Глава "Нафтогазу України" також висловив сподівання, що перші обсяги газу за контрактом з німецькою компанією RWE підприємство отримає в цьому році. "Обсяги залежать від вартості газу на спотових ринках", - пояснив він.

Нагадаємо, 13 червня "Газпром" перерахував "Нафтогазу" 2 млрд дол авансу за транзит газу. Раніше в «Нафтогазі» допустили, що за підсумками червня можуть збільшити обсяги закачки російського газу понад 1,5 млрд куб. м.

За даними "Нафтогазу", ціна газу для України у III кварталі 2012 року становить близько $ 426 за 1 тис. куб. м у порівнянні з $ 416 в I кварталі поточного року (з урахуванням "харківської знижки" в 0 за тис. куб. м). Таким чином, млрд. Україні вистачить для закупівлі близько 4,7 млрд. куб. м газу.

Раніше в "Нафтогазі" повідомили, що за підсумками травня планують імпортувати близько 1,5 млрд куб. м російського газу, а за підсумками червня, можливо, цей обсяг буде збільшено. В цілому Україна в 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу у "Газпрому" до 27 млрд куб. м через його дорожнечу.

Нагадаємо, в січні 2012 року НАК імпортував російський газ на $ 808 млн, у лютому - ,3 млрд, у березні - 5 млн, у квітні - 8 млн.

Читайте також:

Росія вважає, що точка неповернення в газових переговорах з Україною пройдена

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої ​​альтернативи українській ГТС


«Нафтогаз» очікує середньорічну ціну на російський газ на рівні $ 440/тис. куб. м


Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...