Україна піднялася в рейтингу конкурентоспроможності економік на 9 рядків

5 вересня 2012 в 07:43
Разом з іншими пострадянськими країнами Україна знову поліпшила своє становище в міжнародному рейтингу конкурентоспроможності економік ВЕФ, піднявшись на 73-тє місце.
ekonomika_rost.jpg
i-g-t.org

Україна піднялася з 82-го на 73-тє місце в щорічному рейтингу конкурентоспроможності економік Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) за 2012 рік.

Нагадаємо, що минулого року Україна також поліпшила своє місце в цьому рейтингу, піднявшись з 89-го на 82-ге місце.

Як і в 2011 році, перша у рейтингу - Швейцарія. У десятці також Сінгапур, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Німеччина, США, Великобританія Гонконг і Японія.

З країн колишнього СРСР Естонія на 34-му місці, Литва - на 45-му, Азербайджан - на 46-му, Казахстан - на 51-му, Латвія - на 55-му, Росія - на 67-му, Грузія - на 77-му, Вірменія - на 82, Молдова - на 87-му.

Варто відзначити, що практично всі пострадянські країни поліпшили своє положення в рейтингу. Так, Казахстан піднявся на 21 рядок, Грузія - на 11, Вірменія - на 10, Латвія - на 9, Азербайджан - на 9, Молдова - на 6. Росія опустилася на одну сходинку.

Всього в рейтингу 2011 року 144 країни з приблизно 200 існуючих. Для оцінки конкурентоспроможності економіки кожної з них використовувалися відкриті статистичні дані, а також результати спеціального опитування декількох тисяч працюючих в цих країнах менеджерів різних компаній.

Рейтинг заснований на Індексі глобальної конкурентоспроможності (GCI), розробленому для ВЕФ і упровадженому в 2004 році. GCI включає 110 показників, розділених на 12 категорій: інститути, інфраструктура, макроекономічна середа, охорона здоров'я та початкова освіта, вища освіта та професійна підготовка, ефективність товарного ринку, ефективність ринку праці, розвиненість фінансового ринку, технологічна готовність, розмір ринку, розвиток інновацій.

Читайте також:

Україна піднялася в рейтингу конкурентоспроможності економік на 82-ге місце

Україна опустилася в рейтингу залученості в світову торгівлю на 86-те місце

Київ у рейтингу конкурентоспроможності — останній серед міст Європи

Україна потрапила в п'ятірку найбільш непривабливих країн для туризму

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...