Україна переведе ГТС у реверсний режим для боротьби з монополією "Газпрому"

9 березня 2012 в 17:46
«Нафтогаз» планує підписати з німецькою компанією RWE короткостроковий контракт на поставку в Україну через трубопроводи Словаччини газу, купленого в Європі. Відбутися це може вже найближчим часом.
gazprom_w750_img_5447-1.jpg
gazprom.ru

Україна розглядає варіант реверсного використання частини газотранспортної системи, що дозволить імпортувати в Україну газ по трубопроводах не тільки з Росії, але і з Євросоюзу. Такі заходи дозволять знизити ціну імпортного газу на вітчизняному ринку.

Як стало відомо ZN.UA, «Нафтогаз» планує підписати з німецькою компанією RWE короткостроковий контракт на поставку в Україну через трубопроводи Словаччини спотового газу, купленого в Європі. Відбутися це може вже найближчим часом.

ZN.UA має у розпорядженні проект рамкової угоди та відповідних контрактів, покликаних забезпечити угоду «Нафтогазу» з RWE. Проект цього документа кардинально відрізняється від договору купівлі-продажу від 19 січня 2009 року, укладеного між «Нафтогазом» і «Газпромом».

З юридичної точки зору, як свідчать фахівці міжнародного торгового права, з якими консультувалася редакція ZN.UA, рамкова угода «Нафтогазу» з RWE є достатньо збалансованим документом. В цілому права і зобов'язання кожної зі сторін є паритетними і не обтяжені надмірними умовами.

Угода стане «пробною кулею» і розрахована на невеликі обсяги поставок - «Нафтогаз» має намір поки що імпортувати з Європи близько 3 млн кубометрів газу на добу. Але сам факт може вплинути на подальші позиції України в переговорному процесі з «Газпромом».

Є підстави сподіватися, що реверс української ГТС для імпорту газу з півдня і заходу розглядається українською стороною як цілком реальна перспектива на майбутнє. Як стало відомо ZN.UA, представники України провели переговори з Туреччиною і Болгарією на предмет використання одного з турецьких LNG терміналів з тим, щоб потім організувати поставку газу через газотранспортну систему Болгарії в Україну.

Ні Туреччина, ні Болгарія не заперечують. Болгарія за останній час модернізувала свою ГТС і проклала паралельно експортним газопроводам труби, які дозволять транспортувати газ у реверсному напрямку до Румунії. Так що якщо Україна домовиться з Румунією, реверс газу і в цьому напрямку технічно можливо буде організувати.

Детальніше читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Єрьоменко

«Реверс української ГТС: бізнес, блеф чи стратегія?»

Читайте також:

Хай не пересохнуть газові труби!

Споти як вихід з газпромівської пастки?

Закупівля газу на спотових хабах в Європі - ще один варіант досягнення незалежності від Росії

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...