Топ Новини

Україна опустилася в рейтингу залученості в світову торгівлю на 86-е місце

23 травня 2012 в 15:00
Серед 132 країн світу Україна посіла 86-у сходинку в рейтингу залученості в світову торгівлю. Індекс показує, наскільки державні інститути, політика і інфраструктура сприяють вільному пересуванню товарів через кордони до місць призначення.
Tamozhnya__05.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна посіла 86 місце за рівнем інтеграції в світову торгівлю, опустившись на п'ять ступенів порівняно з 2010 р. (81 місце). Про це йдеться у звіті Світового економічного форуму (СЕФ), присвяченому глобальній торгівлі.

Найближчі сусіди України в рейтингу - Малаві і Домініканська Республіка - 85 і 87 місця відповідно. Втім, Російська Федерація займає за рівнем інтеграції в світову торгівлю 112 місце, однак Молдавія - 76 місце, Польща - 48, Угорщина - 47.

Рейтинг, який публікується кожні два роки, свідчить про високі показники великих економік Європи. Так, Фінляндія і Великобританія перемістилися на шість позицій вгору, зайнявши 6 і 11 місця відповідно, Німеччина і Франція залишилися на колишніх позиціях - 13 і 20 місця. При цьому інші великі економіки виглядають менш успішно: США продовжили падіння і знаходяться на 23 місці, Китай і Індія також опустилися в рейтингу, зайнявши 56 і 100 місце відповідно.

Економіки країн Південно-східної Азії продемонстрували успіхи в розвитку торгівлі, причому на верхніх позиціях у глобальному рейтингу, як і раніше, залишаються традиційні лідери - Сінгапур і Гонконг.

У цьому році звіт охоплює 132 економіки. Він оцінює здатності економік стимулювати торгівлю, а також приділяє увагу тим областям, в яких особливо необхідні заходи щодо поліпшення ситуації.

Індекс залученості в міжнародну торгівлю показує, наскільки державні інститути, політика і інфраструктура сприяють вільному руху товарів через кордони до місць призначення.

Фактори, що впливають на залучення в торгівлю, об'єднані в 4 категорії: доступ до ринків, адміністративна інфраструктура на кордоні, транспортна та комунікаційна інфраструктура, бізнес-клімат.

Читайте також:

Україна піднялася в рейтингу конкурентоспроможності економік на 82-е місце

Україна потрапила в п'ятірку найбільш непривабливих країн для туризму

Київ у рейтингу конкурентоспроможності - останній серед міст Європи

СЕФ визнав Гонконг найрозвиненішим фінансовим ринком світу

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...