Україна очікує на Євро-2012 до 1,2 мільйона туристів, експерти - до 500 тисяч

28 травня 2012 в 06:47
Незважаючи на бойкот європейських політиків і негативні публікації у ЗМІ, в уряді продовжують вірити, що на матчі Євро-2012 в Україну приїде до 1,2 мільйона туристів.
euro_2012.jpg
news.zem.ru

Віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що уряд не погіршував прогноз приїзду туристів на чемпіонат Європи з футболу, матчі якого пройдуть в Україні з 9 червня по 1 липня. "За прогнозами експертів від 800 тисяч до 1,2 мільйона осіб. Якщо ми вкладемося в ці межі, я буду дуже радий", - сказав він виданню «Коммерсант-Украина». На його думку, їх буде точно "не менше мільйона".

Оцінка віце-прем'єра виходить з кількості квитків, запропонованих до продажу в Україні, - 700 тисяч. "Є ще фан-зони, з'являються охочі приїхати, і кількість гостей збільшується", - говорив віце-прем'єр. Спираючись на ці очікування, представник НБУ у кінці березня заявив, що 1 мільйон іноземних уболівальників може витратити в Україні 1 мільярд доларів, які поліпшать платіжний баланс країни.

Ці розрахунки вже тоді виглядали завищеними, оскільки взимку було оголошено, що 90% викуплених у 2011 році квитків дісталися українцям і полякам і лише 10% - фанатам з інших країн.

Більш песимістичну оцінку дав австрійський Erste Bank, вивчив динаміку туристичного потоку під час попереднього чемпіонату 2008 року в Австрії і Швейцарії.

Згідно зі звітом Erste Bank, на чемпіонат приїдуть 500 тисяч уболівальників, кожен з яких залишить в Україні по 800 євро (приблизно 1000 доларів.). За словами начальника відділу економічних досліджень українського Ерсте Банку Мар'яна Заблоцького, ця сума включає всі витрати: транспорт, проживання, харчування, квитки на матчі, сувеніри.

Українські оцінки ще скромніші. За прогнозом віце-президента Асоціації малих готелів Романа Пономаренка, загальна кількість вболівальників, які відвідають чотири українські міста, що прийматимуть матчі, не перевищить 400 тисяч. Більшість із них - це жителі України та Росії частка громадян інших країн очікується на рівні 20-25%.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Микола Азаров 16 травня заявив, що заклики бойкотувати Євро-2012 вже відбилися на очікуваному притоці туристів в Україну.

Читайте також:

Азаров заявив, що бойкот Євро-2012 уже позначився на притоці туристів

Кабмін: Українські дороги готові до Євро-2012 «на четвірку» (відео)


Уболівальники Євро-2012 розкупили всі місця у п'ятизіркових готелях

УЄФА спрогнозував менші доходи від Євро-2012, ніж від попереднього Чемпіонату Європи
 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...