Топ Новини

Україна не повинна буде платити компенсацію за перебої з постачанням газу до ЄС, - Клюєв

26 жовтня 2011 в 10:35
Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв відзначає, що між Україною і Євросоюзом досягнуто компромісу з усіх суперечних питань в рамках Зони вільної торгівлі (ЗВТ), у тому числі, і з питання транзиту газу.
gas_gaz_gts_4.jpg
naftogaz.com

За його словами, перемовини у Брюсселі минулого тижня були дійсно складними: «Коли йдеться про економіку, кожна сторона намагається відстояти свої національні інтереси. І ЄС, і Україна - не виняток».

Проте, зазначив А.Клюєв, незважаючи на всі складнощі, компромісу вдалося досягти з усіх принципових пунктів угоди.

Досягнуто домовленості про те, що Україна не буде нести фінансову відповідальність за припинення постачань газу до ЄС. Адже спочатку ЄС висував, по суті, дискримінаційну умову, щоб наша країна компенсувала збитки, які понесуть європейські компанії через припинення постачань газу через Україну», - написав А Клюєв у своєму блозі на сайті «Кореспондент».

Фактично, Україна домоглася неможливого. Отже, на сьогоднішній день сторони узгодили всі ключові параметри Угоди про створення зони вільної торгівлі. Технічні нюанси допрацьовують експерти. Текст Угоди буде готовий до парафування до кінця цього року», - повідомив А.Клюєв.

Україна залишається важливим партнером для ЄС - не тільки політичним, а й економічним. Важливість, яку ЄС надає перемовинам з Україною, неодноразово підкреслював єврокомісар Карл де Гухт. Зі свого боку скажу, що європейська інтеграція залишається ключовим пріоритетом для України", - резюмував свої віце-прем'єр.

Як повідомлялося, 20 жовтня Україна і Євросоюз завершили перемовини і погодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію - ЗВТ.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...