Україна не обмежуватиме імпорт нафтопродуктів

28 грудня 2011 в 09:12
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) припинила спеціальне розслідування щодо імпорту до України окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження без застосування спеціальних заходів.
avto__benzin_cisterna.jpg
Андрій Товстиженко

Як йдеться в офіційному повідомленні у сьогоднішньому номері газети "Урядовий кур'єр", таке рішення комісія прийняла 22 грудня, воно набуває чинності з дня опублікування (28 грудня).

"Національні інтереси не вимагають застосування до такого імпорту спеціальних заходів", - наголошується в рішенні МКМТ.

На її думку, у період розслідування (2007-2010рр) імпорт в Україну нафтопродуктів не здійснювався у таких обсягах і на таких умовах, які б завдавали або загрожували значною шкодою національному товаровиробнику.

Як повідомлялося, спецрозслідування щодо імпорту до країни окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження Україна розпочала наприкінці січня 2011 року.

При цьому Міненерговугілля заявляло про підтримку ініціативи щодо введення мит на бензини EUR130/тонна, на дизпаливо - EUR80/тонна.

МКМТ 6 вересня 2011 року провела слухання в рамках спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів. Пізніше Україна продовжила спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів до країни на 60 днів (до 21 грудня).

З боку учасників ринку введення мит підтримували українські НПЗ, які заявляють, що отримують сировину значно дорожче, ніж НПЗ країн Митного союзу, зокрема, Білорусі. Проти мит виступали великі мережі АЗС, які переважно імпортують паливо. Вони вважають, що мита монополізують ринок нафтопродуктів.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...