Україна не може дочекатися від ЄС обіцяної допомоги у модернізації ГТС

Поділитися
Затягування вирішення питання створення газотранспортного консорціуму з Росією і Еворсоюзом посилює проблеми «Нафтогазу», і в Мінпаливенерго України вже відкрито висловлюють невдоволення європейськими партнерами.

Зокрема заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що, на жаль, країни Євросоюзу не виконують дані Україні обіцянки, і це негативно позначається на інтересах країни.

«Приєднавшись до Енергетичного співтовариства в лютому поточного року, Київ розраховував не тільки на те, що Євросоюз підтримає нас у питаннях гармонізації нашого енергетичного законодавства з європейським, а й на те, що країни ЄС сприятимуть у питанні енергобезпеки України, проте цього не відбулося» ,
- зазначив В.Макуха газеті «Коммерсантъ-Украина».

Нагадаємо, що минулої неділі, 4 грудня, посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що нові двосторонні газові домовленості будуть не просто угодами між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом", а міжурядовими договорами, і можуть бути підписані вже у грудні.

Також нагадаємо, що минулого тижня під час візиту до Києва спікер ради федерації РФ Валентина Матвієнко заявила, що підписанню нової угоди заважає участь України в Європейській енергетичній хартії, а також те, що Київ ратифікував другий енергопакет.


ZN.UА Раніше в інтерв'ю речник Єврокомісії з енергетичних питань Марлен Хольцнер заявила, що ЄС поки не отримував від української сторони офіційної інформації про намір створити тристоронній газовий консорціум між Європою, Росією та Україною.

Нагадаємо, 24 вересня 2011 року Президент України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв обговорювали можливість створення тристороннього газового консорціуму. За інформацією ZN.UA, Київ наполягав на тому, щоб до консорціуму входила тільки велика труба - без капілярної системи доставки газу українським споживачам і без ПСГ. Розподіл часток у консорціумі, за даними ZN.UA, зараз відпрацьовується у форматі «40-40-20». Перші дві частки отримують Україна і Росія, третю - ЄС. Чи є цей розподіл остаточним, чи захищає він інтереси України, чи зацікавить ЄС - неузгоджена деталь.

На Ялтинській зустрічі комісара ЄС з питань енергетики українською стороною було зроблено гіпотетичну пропозицію про участь у консорціумі. І, як запевнили джерела ZN.UA, було отримано гіпотетичну згоду. Однак, як і ким Євросоюз буде представлений в консорціумі - неузгоджена деталь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі