Україна не має наміру вводити зустрічні санкції проти країн-членів Митного союзу

19 березня 2012 в 15:44
На думку Хорошковського, подібні розслідування необхідно виводити на рівень міжнародних відносин, зокрема, в рамках роботи міжурядових комісій.
sir_moloko.jpg
Колаж, ZN.UA

Україна буде поводити себе толерантно в торгових відносинах з країнами Митного союзу (МС) і не має наміру вводити зустрічні санкції. Про це заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський на брифінгу в Москві після засідання міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕс), в якому українська делегація взяла участь у якості спостерігача.

"Я вважаю, що нам треба бути, перш за все, на двосторонній основі вкрай акуратними з введенням антидемпінгових розслідувань", - сказав він.

Хорошковський нагадав, що на сьогодні щодо українських товарів "з низки обгрунтованих і необгрунтованих причин" проводяться подібні розслідування або вже існують обмеження (нагадаємо, Росія з 8 лютого ініціювала припинення експорту сирів найбільших українських виробників).

"Ми ж зі свого боку поводимо себе вкрай толерантно і просимо своїх сусідів, своїх партнерів поводити себе до нас так само толерантно, тому що, на наш погляд, будь-яке зменшення обсягів двосторонньої торгівлі - це шкідливо абсолютно всім сторонам", - підкреслив він.

На питання журналістів, чи буде Україна вводити зустрічні санкції щодо країн-членів МС, перший віце-прем'єр відповів: "Тільки не за принципом" і ми теж будемо застосовувати", тому що абсолютно зрозуміло, що ці речі відбуваються за внутрішніми процедурам, за внутрішніми економічними законами".

На думку Хорошковського, подібні розслідування необхідно виводити на рівень міжнародних відносин, зокрема, в рамках роботи міжурядових комісій.

Нагадаємо, сьогодні Україна фактично перебуває в стані двох «торгових воєн» - «сирної» з Росією (8 лютого РФ ініціювала припинення експорту сирів найбільших українських виробників), а також «молочної» з Білоруссю (Держветфітослужба України 1 березня тимчасово призупинила ввезення на територію України молока і молочних продуктів з цієї країни).

Читайте також:

Україна оголосила «молочну війну» Білорусі


Білорусь передумала забороняти продукцію з України у відповідь на «молочну війну»

Україні загрожує нова "торгова війна". Цього разу - цукрова, з Митним союзом

Янукович схвалив новий порядок ведення "торгових воєн"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...