Топ Новини

Україна могла б відстоювати свої інтереси перед «Газпромом», використовуючи антимонопольні важелі

28 вересня 2012 в 15:13
Використання українською стороною наявних у неї антимонопольних інструментів дало б певний важіль впливу на політику «Газпрому», встановити більш ефективний діалог з російським газовим монополістом і більш дієво відстоювати українські інтереси в газовій сфері.
gaz_2.jpg
gazprom.ru

Офіційному Києву варто було б приділяти більше уваги питанням дотримання «Газпромом» антимонопольного законодавства України. Про це в своїй статті для ZN.UA пише юрист-міжнародник Олександр Малиновський, партнер «Грант Торнтон Україна».

Зокрема, пояснює він, йдеться про те, що на території України з 2008 року здійснює свою діяльність 100%-процентна дочірня компанія «Газпрому» - ТОВ «Газпромзбут-Україна». Вона володіє ліцензією на постачання природного газу українським споживачам за нерегульованим тарифом і, очевидно, її обсяг реалізації перевищує один мільйон євро в річному вимірі.

Виходячи з цього, пояснює юрист,
«Газпромзбут-Україна» є учасником проведених «Газпромом» транснаціональних концентрацій (мається на увазі створення спільних підприємств, придбання контролю над існуючими компаніями).

Малиновський звертає увагу, що ці дії, незалежно від країни, в якій вони здійснюються (тобто не в Україні), вимагають з 2008 року попереднього дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ).

«
Із практичної точки зору це означає, що створення «Газпромом», наприклад, спільних компаній для реалізації проекту «Південний потік» (South Stream Serbia AG, South Stream Hungary Zrt, South Stream Greece S.A., South Stream Bulgaria AD) потребувало попереднього дозволу АМКУ. Водночас відсутня інформація про те, що «Газпром» звертався до АМКУ за відповідними дозволами або що такі дозволи було видано», - пише Малиновський.

«
використання українською стороною наявних у неї антимонопольних інструментів (таких, як надання «Газпрому» попередніх дозволів на концентрацію) дало б певний важіль впливу на політику «Газпрому», дозволило б установити більш ефективний діалог із російським газовим монополістом і більш дієво обстоювати українські інтереси в газовій сфері», - резюмує юрист.

Детальніше чітатйте в статті "Росія-ЄС: газова перезавантаження. Можливості для України" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

«Південний потік» «зареєструвався» в Словенії

Стокгольмський арбітраж створив прецедент, який може допомогти Україні в газових переговорах з РФ

Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти «Газпрому»


Україна і ЄС можуть допомогти один одному в рамках антимонопольного розслідування проти «Газпрому»

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...