Топ Новини

Україна могла б економити на газі 6 млрд євро

20 жовтня 2012 в 09:37
Україна не вміє заощаджувати і ефективно використовувати свої ресурси. Так, майже третина природного газу країна витрачає даремно, стверджують у Міжнародному енергетичному агентстві. Тому Україні просто необхідно зробити ставку на ефективність.
gas_komforka_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна щороку втрачає на енергетиці щонайменше 6 млрд євро. Такі дані отримало Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), яке майже рік проводило дослідження енергетичної політики України.

Україна не вміє заощаджувати і ефективно використовувати свої ресурси. Так, майже третина природного газу країна витрачає даремно, стверджує МЕА.

"Україна повинна зробити ставку на ефективність. Адже рівень споживання газу в Україні один з найвищих. При європейському підході вона зможе заощадити для себе 6 мільярдів євро", - заявила виконавчий директор агентства Марія Ван Дер Хувен, додавши, що ці гроші можна було б направити на розвиток енергозберігаючих технологій у житловому секторі та промисловості, повідомляє ТСН.

"Європа дуже зацікавлена ​​в тому, щоб Україна поліпшила свою енергетичну політику. Потрібно шукати нових постачальників газу, нарощувати власний видобуток і фінансово стимулювати економію", - зазначив посол ЄС в Україні Ян Томбінскій.

У свою чергу міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна вже заощадила газу майже на млрд, серед іншого за рахунок переходу на вугілля та атом у виробництві електроенергії. "У цьому році споживаємо на 15% менше газу, ніж у минулому році. І приблизно 12% споживання газу ми плануємо знизити від рівня сьогоднішнього", - заявив міністр.

Бойко перебільшив, коли заявив про зниження споживання газу на 15% в цьому році (документ)


Водночас, відзначив Бойко, є й інші проекти, втілити які можна з допомогою Євросоюзу. Тим більше, що і самі європейці не раз визнавали: енергетична безпека ЄС напряму залежить від України.

Читайте також:

Рятувати металургійну галузь можна скороченням споживання газу - експерт

Азаров пообіцяв, що Україна забезпечить себе власними запасами газу через 15 років

Україна має намір закупити в «Газпрому» в 2013 році ще менше газу, ніж у цьому


Китайський кредит допоможе Україні скоротити споживання газу на 3 млрд куб м на рік

Міжнародне енергетичне агентство рекомендує Україні зосередитися на енергозбереженні

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...