Топ Новини

Україна майже ліквідувала "мінус" платіжного балансу, - НБУ

28 березня 2012 в 10:15
Платіжний баланс України у лютому склав близько нуля - цього вдалося досягти завдяки збільшенню прямих іноземних інвестицій та зростанню позитивного фінансового рахунку.
moneti_15-4.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) заявляє про істотне покращення платіжного балансу у лютому-2012 порівняно з січнем, зокрема, про ліквідацію його дефіциту.

"У лютому поточного року платіжний баланс суттєво покращився: він склав близько нуля і це значно краще, ніж у січні цього року", - повідомив директор генерального департаменту НБУ Ігор Шумило у відеокоментарі на сайті регулятора у середу, 28 березня.

За його словами, у першу чергу, це обумовлено зростанням позитивного фінансового рахунку, що склав у лютому ,2 млрд.

Шумило уточнив, що такий результат досягнутий за рахунок збільшення прямих іноземних інвестицій майже на 75% порівняно з січнем - майже до 0 млн, а також істотним збільшенням сальдо залученого фінансування реального сектору, у першу чергу, торгових кредитів, що склали ,1 млрд.

Директор департаменту також підкреслив важливість того факту, що в останні чотири місяці стабілізувався дефіцит поточного рахунку, що розраховується кумулятивно за останні 12 місяців, як в абсолютному вираженні - ,8 млрд, так і щодо ВВП - 5,4%.

"Надзвичайно важливо, що вже півтора року зберігається на стабільно високому рівні сальдо поточного рахунку за винятком енергоносіїв - близько ,5 млрд за останні 12 місяців", - додав представник Нацбанку.

За його словами, погіршення поточного рахунку в лютому обумовлено як сезонними факторами, так і значним погіршенням погодних умов, що призвело до зниження експорту продукції машинобудування та АПК на ,4 млрд і одночасного зростання імпорту газу на ,45 млрд.

"І останнє. Вперше у цьому році Нацбанк повернув частину боргу (МВФ) на суму близько 9 млн. Однак це не привело до істотного зниження валових міжнародних резервів: вони залишаються на рівні близько млрд або 3,4 місяця імпорту майбутнього періоду", - додав Шумило.

Як повідомлялося, в цілому за минулий, 2011-й рік мінусове сальдо платіжного балансу склало ,4 млрд.

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України у 2012 році

Експерти: Тиск на курс гривні може посилитися у 2012 році

Найбільш реальними кредиторами для України в 2012 році будуть російські банки

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...