Україна і Китай домовилися про взаємний обмін нацвалют на суму ,4 млрд

26 червня 2012 в 13:40
Укладення свопів дозволить українським і китайським компаніям використовувати національні валюти для здійснення експортно-імпортних операцій та проведення розрахунків у національних валютах без залучення валют третіх країн.
yuan.jpg
ZN.UA

Національний банк України (НБУ) і Народний банк Китаю у вівторок, 26 червня, підписали договір про валютні свопи для валют гривня/китайський юань. Угода дійсна протягом трьох років, у той же час її може бути продовжено за взаємною згодою.

Згідно з умовами договору, сума постачання української валюти складає 19 млрд грн, китайської - 15 млрд юанів (,36 млрд).

«Укладення угоди є важливим кроком у розширенні сфери використання національних валют при проведенні зовнішньоторговельних розрахунків, зокрема з одним з найбільших торгових партнерів України (Китаєм - ред)», - зазначено в офіційному прес-релізі НБУ.

Ефектом від підписаної угоди має стати покращення платіжно-розрахункових відносин між українськими та китайськими компаніями, а також зростання двосторонньої торгівлі та інвестування між Україною та Китайською Народною Республікою.

Україна стала 12-ю країною, яка буде робити свопи з Китаєм.

Раніше повідомлялося, що китайська влада готова була проводити своп-операції на весь обсяг товарообігу між двома країнами. Однак НБУ погодився на переведення в юань тільки третини розрахунків, що становить близько ,5 млрд.

Читайте також:

НБУ: Активне проведення Нацбанком валютних свопів призведе до доларизації економіки

Китайці зацікавились українськими банками

НБУ візьме китайський юань в резерви

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...