Топ Новини

Україна і ЄС знайшли спосіб уникнути введення мит на імпорт автомобілів

24 жовтня 2011 в 07:55
Україна домовилася з Євросоюзом про механізм застосування захисних заходів у двосторонній торгівлі чутливими для обох ринків товарами в рамках дії угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ).
cifri_spidometr_speed_km_aavto_rul.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Так, на останніх перемовинах було домовлено, що обсяг безмитного імпорту європейських автомобілів в Україну становитиме 45 тис. одиниць на рік. І якщо імпорт не буде перевищувати цей рівень, то Україна не буде вживати ніяких заходів. Якщо ж його буде перевищено, тоді буде застосовуватися ще один параметр - частка на ринку. Зокрема, починаючи з першого року роботи ЗВТ, частка автомобілів з ЄС становитиме 20% нашого ринку, а через шість років вона підвищиться до 25%.

Це означає, що навіть у разі зростання обсягу імпорту автомобілів з ЄС, наприклад, до 50 тис. одиниць захисні заходи у вигляді повернення 10%-го мита не будуть застосовуватися, якщо їх частка на ринку залишиться менше 20%.

"Але якщо частку буде перевищено, ми маємо право ввести мито у розмірі того, що діє зараз. Але це не буде спонтанним рішенням: передбачено певну процедуру консультацій, повідомлення", - пояснив В.П'ятницький газеті "Коммерсатъ-Украина".

За словами учасників ринку, досягнутий компроміс є прийнятним. "Враховуючи, що досі Україна наполягала на застосуванні перехідного періоду для зниження ставок на автомобілі, таке рішення однозначно є позитивним. Тим більше що у поточному році, за нашими розрахунками, з ЄС до України надійде близько 40-45 тис. автомобілів. Це відповідає граничному показнику", - пояснив гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...