Україна готова вкласти до 790 млн євро у будівництво газопроводу в обхід Росії

Поділитися
© Фото пресс-службы "Укртрансгаза"
Україна готова вкласти кошти у розмірі до 10% загальної вартості проекту будівництва Транскаспійського газопроводу за умови, що газопровід буде з'єднаний із ЗПГ-терміналом Кулеві у Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Південний.

Україна готова брати участь у будівництві Транскаспійського газопроводу, вклавши до 790 млн євро у проект за умови включення до нього відгалуження до ЗПГ-терміналу в грузинському порту Кулеві, звідти газ можна буде постачати в Україну морем. Київ вже направив офіційну пропозицію про свою участь у проекті Туркменії і Азербайджану, повідомило виданню "Коммерсант-Украина" високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго.

"Ми готові вкласти кошти у розмірі до 10% загальної вартості проекту за умови, що газопровід буде з'єднаний з ЗПГ-терміналом Кулеві у Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Південний", - зазначає співрозмовник. Він уточнив, що для цього необхідно побудувати відгалуження від Транскаспійського газопроводу, що дозволить збільшити обсяг перевалювання через термінал у Кулеві з нинішніх 10 до 20 млрд кубометрів газу на рік.

За словами джерела у Міненерго, кошти для участі у будівництві Транскаспійського газопроводу готові виділити як НАК "Нафтогаз України", так і інші українські інвестори.

Ідея Транскаспійського газопроводу полягає в тому, щоб підключити Туркменістан до проекту «Набукко», який покликаний зменшити енергетичну залежність Європейського Союзу від Росії: прокладений по дну Каспійського моря 300-кілометровий трубопровід має з'єднати Туркменістан і Азербайджан.

Далі з частковим використанням існуючого Південнокавказького газопроводу туркменський газ може надійти або у «Набукко», або на чорноморське узбережжя Грузії. Звідси газ може транспортуватися до споживачів на західному узбережжі Чорного моря і далі у Центральну і Південну Європу або через зріджування і танкерами, або по «Білому потоку».

У Києві розраховують, що, в разі реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, наша країна стала б одержувачем туркменського газу. За сприятливого збігу обставин, газ по цій трубі може транспортуватися вже через чотири-п'ять років.

4 квітня, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив на зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, що Україна має намір стати учасником проекту будівництва цього газопроводу.

Вартість проекту складає 7,9 млрд євро. !zn

Читайте також:

Україна готова брати участь у будівництві газопроводу в обхід Росії


Україна хоче будувати газопроводи і видобувати газ у Туркменістані

Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу


«Газпром» запросив Бойка і главу «Нафтогазу» на церемонію початку будівництва «Південного потоку»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі