Україна готова вкласти до 790 млн євро у будівництво газопроводу в обхід Росії

5 квітня 2012 в 06:33
Україна готова вкласти кошти у розмірі до 10% загальної вартості проекту будівництва Транскаспійського газопроводу за умови, що газопровід буде з'єднаний із ЗПГ-терміналом Кулеві у Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Південний.
gas_gaz_gts_utg.ua_img_2671.ua061_6.jpg
utg.ua

Україна готова брати участь у будівництві Транскаспійського газопроводу, вклавши до 790 млн євро у проект за умови включення до нього відгалуження до ЗПГ-терміналу в грузинському порту Кулеві, звідти газ можна буде постачати в Україну морем. Київ вже направив офіційну пропозицію про свою участь у проекті Туркменії і Азербайджану, повідомило виданню "Коммерсант-Украина" високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго.

"Ми готові вкласти кошти у розмірі до 10% загальної вартості проекту за умови, що газопровід буде з'єднаний з ЗПГ-терміналом Кулеві у Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Південний", - зазначає співрозмовник. Він уточнив, що для цього необхідно побудувати відгалуження від Транскаспійського газопроводу, що дозволить збільшити обсяг перевалювання через термінал у Кулеві з нинішніх 10 до 20 млрд кубометрів газу на рік.

За словами джерела у Міненерго, кошти для участі у будівництві Транскаспійського газопроводу готові виділити як НАК "Нафтогаз України", так і інші українські інвестори.

Ідея Транскаспійського газопроводу полягає в тому, щоб підключити Туркменістан до проекту «Набукко», який покликаний зменшити енергетичну залежність Європейського Союзу від Росії: прокладений по дну Каспійського моря 300-кілометровий трубопровід має з'єднати Туркменістан і Азербайджан.

Далі з частковим використанням існуючого Південнокавказького газопроводу туркменський газ може надійти або у «Набукко», або на чорноморське узбережжя Грузії. Звідси газ може транспортуватися до споживачів на західному узбережжі Чорного моря і далі у Центральну і Південну Європу або через зріджування і танкерами, або по «Білому потоку».

У Києві розраховують, що, в разі реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, наша країна стала б одержувачем туркменського газу. За сприятливого збігу обставин, газ по цій трубі може транспортуватися вже через чотири-п'ять років.

4 квітня, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив на зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, що Україна має намір стати учасником проекту будівництва цього газопроводу.

Вартість проекту складає 7,9 млрд євро.

Читайте також:

Україна готова брати участь у будівництві газопроводу в обхід Росії


Україна хоче будувати газопроводи і видобувати газ у Туркменістані

Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу


«Газпром» запросив Бойка і главу «Нафтогазу» на церемонію початку будівництва «Південного потоку»

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...