Україна готова брати участь у будівництві газопроводу в обхід Росії

Поділитися
Україна зацікавлена ​​у диверсифікації постачань енергоносіїв до країни, а тому не виключає приєднання до будівництва Транскаспійського газопроводу, покликаного зменшити енергетичну залежність його учасників від Росії.

Україна зацікавлена у реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, будівництво якого вивчають Туркменістан, Азербайджан і Казахстан, і проти якого виступають Росія та Іран.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим в Баку у середу, 3 квітня.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, глава уряду нагадав, що Україна зацікавлена у диверсифікації постачань енергоносіїв у країну. У зв'язку з цим, відзначив Азаров, коли сторони, що беруть участь у проекті будівництва Транскаспійського газопроводу, досягнуть домовленостей, Україна готова розглянути питання своєї участі в ньому.

У свою чергу президент Азербайджану зазначив, що нафтопровід "Одеса-Броди" має перспективи, але цей проект необхідно "підштовхнути".

ZN.UA: Ідея Транскаспійського газопроводу полягає в тому, щоб підключити Туркменістан до проекту «Набукко», який покликаний зменшити енергетичну залежність Європейського Союзу від Росії: прокладений по дну Каспійського моря 300-кілометровий трубопровід має з'єднати Туркменістан і Азербайджан.

Далі з частковим використанням існуючого Південнокавказького газопроводу туркменський газ може надійти або у «Набукко», або на чорноморське узбережжя Грузії. Звідси газ може транспортуватися до споживачів на західному узбережжі Чорного моря і далі у Центральну і Південну Європу або через зріджування і танкерами, або по «Білому потоку».

У Києві розраховують, що, в разі реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, наша країна стала б одержувачем туркменського газу. За сприятливого збігу обставин, газ по цій трубі може транспортуватися вже через чотири-п'ять років.

При цьому ставлення Азербайджану до Транскаспійського газопроводу не настільки однозначне. І це робить позицію Баку ключовою в реалізації проекту Транскаспійського газопроводу і надалі транзит туркменського газу до чорноморського узбережжя. Простіше кажучи, Азербайджан і Туркменістан - конкуренти у постачанні газу на європейський ринок.

Разом з тим відзначимо, що напередодні, 2 квітня, міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв заявив, що Транскаспійський газопровід - великий проект, і Азербайджан зацікавлений у його реалізації.

12 вересня минулого року Рада міністрів ЄС схвалила мандат Єврокомісії на право вести переговори з Туркменією та Азербайджаном від імені всіх країн-учасниць об'єднання.

Ще одна прикаспійська держава - Казахстан - поки не озвучила виразної позиції з даного приводу. !zn

Читайте також:

Україна переведе ГТС у реверсний режим для боротьби з монополією "Газпрому"


Україна хоче будувати газопроводи і видобувати газ у Туркменістані


Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу


"Газпром" запросив Бойка і главу "Нафтогазу" на церемонію початку будівництва "Південного потоку"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі