Топ Новини

Україна домовилася з ВТБ про рефінансування -мільярдного кредиту на 2 роки

31 травня 2012 в 11:33
ВТБ і Мінфін України домовилися про рефінансування значної частини виданого в 2010-му році кредиту на $2 млрд на 2 роки.
dollar_USAmoney.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство фінансів України і російський банк ВТБ домовилися про рефінансування на два роки значної частини кредиту у млрд, наданого банком у червні 2010 року.

Як відзначається у прес-релізі ВТБ, домовленість була досягнута в середу, 30 травня, в ході візиту до Києва делегації ВТБ, яку очолював президент - голова правління банку Андрій Костін.

Глава ВТБ зустрівся з президентом країни Віктором Януковичем, головою Національного банку (НБУ) Сергієм Арбузовим і міністром фінансів Юрієм Колобовим.

Учасники зустрічі торкнулися широкого кола питань стратегічної співпраці, зокрема, погашення наданої російським банком позики, яке буде здійснено на початку червня цього року.

Група ВТБ висловила зацікавленість у розширенні співпраці з урядом України та підтримці подальшого розвитку економіки країни.

На тиждень раніше міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявив, що Україна частково рефінансує кредит ВТБ на млрд, що погашається у червні, шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики на млрд.

"Прийнято рішення про те, що будуть випущені облігації державної внутрішньої позики на суму млрд терміном на два роки за процентною ставкою, яка істотно нижче поточних ринкових котирувань", - сказав він.

Відповідаючи на запитання: чи передбачає схема рефінансування кредиту ВТБ також виплату 0 млн "живими" грошима і залученням нового кредиту ВТБ на 0 млн, міністр відповів: "Деталі я не можу коментувати, але ви не далекі від істини".

У середині травня прем'єр-міністр Микола Азаров у своєму фейсбуці повідомив, що Україна узгодила з ВТБ питання щодо кредиту на  млрд. «Минулого тижня міністр фінансів України був у Москві і домовився з керівництвом банку з цього питання», — написав прем'єр, однак також відмовився повідомляти які-небудь деталі результатів переговорів.

Як повідомлялося, російський ВТБ в червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням єврооблігацій і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на $ 2 млрд під 6,7% річних строком на 6 місяців.

Повернення коштів за цим кредитом припадає на червень-2012. Нагадаємо, що Україна вже тричі подовжувала цей піврічний кредит (в цілому ще на 1,5 року). При цьому, відзначимо, в листопаді 2011 року Азаров заявляв про досягнення домовленості щодо його переоформленню в довгостроковий кредит.

За даними Мінфіну, обсяг виплат за рахунком погашення держборгу в II кварталі 2012 року оцінюється в 29,41 млрд грн, зокрема в червні — 23,61 млрд грн. При цьому, надходження за борговими операціями на другий квартал плануються в обсязі 33,55 млрд грн, зокрема зовнішні — 17,65 млрд грн: найбільшу суму призначено залучити в травні — 20,5 млрд грн.

Читайте також:

Україна ще на півроку продовжила кредит ВТБ на $ 2 млрд

Мінфін загітував банкірів позичати більше грошей уряду

Україна знову просить Росію відкласти погашення кредиту на $ 2 млрд

У Мінфіні запевняють, що за необхідності Україна зможе повернути $ 2-мільярдний кредит ВТБ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...