Топ Новини

Україна буде експортувати свій газ, якщо російського доведеться купити дуже багато

7 вересня 2011 в 08:47
Україна має намір експортувати газ власного видобутку, якщо «Газпром» наполягатиме на необхідності закупівлі «Нафтогазом» російського газу у надмірних обсягах, обумовлених у довгострокових газових контрактах від 2009 року. Про це в середу, 7 вересня, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.
boyko_013_web.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

«Ми прийняли закон, за яким дозволено експорт українського газу в різних напрямках. А якщо нам російські партнери запропонують купити більше газу, ніж потрібно для нашої економіки, ми просто візьмемо їх газ сюди у країну, а свій газ перепродамо на споті», - заявив міністр.

Він також вкотре підкреслив, що Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт газу шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям і підвищення енергоефективності.

«Ці заходи нам дадуть можливість перейти на закупівлі імпортного газу ... із 40 млрд, які ми закуповуємо сьогодні, на 12,5 млрд кубометрів у 2015 році», - сказав Ю.Бойко.

Внутрішньо споживання газу в Україні у 2010 році збільшилося на 11,2% - до 57,7 млрд кубометрів. У 2010 році країна збільшила імпорт природного газу на 35,7% - до 36,5 млрд кубометрів, а в грошовому вираженні - на 17,7%, до 9,39 млрд дол
.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...