Україна активно розвиватиме альтернативну енергетику, - Янукович

22 вересня 2011 в 07:00
Україна активно розвиватиме сферу альтернативної енергетики. Про це заявив президент України Віктор Янукович у Нью-Йорку під час зустрічі з представниками американських ділових кіл.
vetroenergo_elektro_electro_DSC00918.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Цей ринок дійсно дуже великий і має великі можливості», – зауважив президент, додавши, що йдеться зокрема про об’єкти малої енергетики, реконструкцію існуючих ГЕС.

Глава держави окремо звернув увагу на значний ресурс розвитку в Україні вітроенергетики. Він додав, що вже відбувається процес будівництва відповідних станцій.

В.Янукович також відзначив, що в Україні вже розпочався процес будівництва сонячних електростанцій та прийняте відповідне законодавство.  

Крім того, зауважив глава держави, вже прийнято рішення про розбудову та вдосконалення постачання електроенергії – триває процес модернізації відповідної структури, вкладаються «значні державні кошти».

Президент окремо звернув увагу на великі перспективи України як експортера електроенергії. «Експорт з року в рік зростає. Цей ринок є дуже перспективним», – наголосив В.Янукович.

ZN.UA: Відзначимо, що наразі Україні поки нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії. Як розповів в інтерв'ю ZN.UA голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич, в енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить менше 1%, при цьому за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.
 
Раніше в Національній академії наук (НАН) України заявили, що спільно з Державним агентством України з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) опрацьовують шляхи акумуляції енергії, що виробляється з поновлюваних джерел.
 
На початку червня поточного року Верховна Рада України затвердила держгарантії стимулювання альтернативної енергетики.
 
Нагадаємо, як писало ZN.UA, в липні 2010 року Міжнародне енергетичне агентство опублікувало оновлену дорожню карту розвитку технологій енергогенерації «Перспективи енергетичних технологій-2010». Це сценарний аналіз ключових технологій виробництва та споживання енергії на наступні 50 років. Основний акцент даної концепції - забезпечення розумного, природоохоронного (екологічного) і конкурентного розвитку енергетики. Визначальними при виборі технологій енергогенерації є ефективність, ступінь впливу на навколишнє середовище, капітальні та експлуатаційні витрати.
 
Енергетична стратегія України на період до 2030 року стала першим національним документом, що містить прогнози структури виробництва електроенергії, плани впровадження більш ефективного і сучасного енергогенеруючого обладнання, а також перспективні показники паливовикористання енергогенерацією.
 
Не вщухають дискусії і щодо значущості відновлюваної енергетики в структурі українського енергобалансу, особливо в світлі підготовки до реалізації Національного проекту «Енергія природи». Нерідко в наукових і політичних колах звучать діаметрально протилежні думки про доцільність, можливості та масштаби будівництва та експлуатації об'єктів відновлюваної енергетики - від вкрай песимістичних до фантастичних.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...