Топ Новини

Україна змінює свого представника у МВФ

10 квітня 2013 в 10:40

На місце Юрія Якуші буде призначений директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик.

Джерела в Нацбанку і Міжнародному валютному фонді (МВФ) повідомили про ротації постійного представника України у МВФ. На місце Юрія Якуші, який представляв Україну у фонді з 1996 року, буде призначений директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик.

Сам Петрик відмовився підтвердити інформацію. "Зараз я працюю в НБУ. Питання будь-яких ротацій вирішує керівництво", - заявив він. Втім, цілий ряд джерел в НБУ стверджує, що він уже "сидить на валізах".

"Питання вирішено. Всі знають, що 18 числа (травня - ред.) він виїжджає до Вашингтона. Він пройшов співбесіду, саме його кандидатуру обрав директор голландського представництва фонду", - відзначив високопоставлений чиновник в НБУ, пише "Коммерсант-Украина".

За словами джерела, другою кандидатурою, яку замість себе пропонував Юрій Якуша, був начальник управління програм міжнародних фінансових організацій "Укрексімбанку" Сергій Худіяш.

У структурі МВФ представник України разом з двома колегами лобіює не тільки інтереси своєї країни, але і Вірменії, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Грузії, Ізраїлю, Люксембургу, Македонії, Молдови, Чорногорії, Нідерландів, Румунії.

Як відомо, сьогодні закінчується двотижнева місія МВФ в Україні, і за її результатами фонд буде приймати рішення про відкриття нової кредитної лінії в обсязі 10 млрд SDR (близько $ 15 млрд).

Наскільки успішними будуть доводи Олександра Петрика, стане зрозуміло вже в найближчі місяці. Юрій Якуша був досить песимістичний в бажанні МВФ продовжувати співпрацю з Україною - на початку року у ЗМІ було оприлюднено його звіт уряду, в якому вірогідність відновлення співпраці МВФ з Україною оцінювалася як дуже низька.

Нагадаємо, що Олександр Петрик працює у НБУ з 1991 року, однак керувати генеральним департаментом став кілька місяців тому, змістивши на цій посаді Ігоря Шумила.

Зазначимо, що 27 березня свого постійного представника в Києві змінив Міжнародний валютний фонд. Новим головою представництва МВФ в Україні з 1 травня стане Жером Ваше, який змінить на цій посаді Макса Альєра.

Читайте також:

ЄБРР змінив свого директора в Україні

Новим головою представництва МВФ в Україні стане Жером Ваше

Азаров пообіцяв не підвищувати ціни на газ заради кредиту МВФ

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Теги МВФ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...